Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sadutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2005
    Postari in forum
    8
    Cand am fost mica,am avut paraziti intestinali insa de atunci nu mi-am mai facut analizele coproparaz.si am zis ca e cazul sa le fac, la rezultate mi-au iesit chisturi de giardia.Mi s-a prescris Zentel insa as vrea sa stiu cum se elimina,sub ce forma,de viermisori?

Floricica Nou Venita coco's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2005
    Postari in forum
    6
    sadutza, ti-am raspuns la intrebare tot aici pe forum, dar la alt subiect, eu am inteles dce zentelul este toxic, acum nu stiu cum este suportat de adulti, eu te sfatuiesc sa mergi pe un tratament naturist e mai sigur si poate mult mai eficient, se recomanda ca toti membrii familiei sa urmeze tratamentul pentru a evita recidicarea. Mult succes! Coco

Floricica Nou Venita sadutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2005
    Postari in forum
    8
    Multumesc mult pentru raspuns, insa as vrea sa stiu daca acele chisturi de gierdia se transforma in viermisori, si daca se eliminina numai in materiile fecale sau se elimina ca si limbricii?
    Astept raspuns

Floricica Nou Venita fasolica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2006
    Postari in forum
    1
    sadutza, eu am avut mari probleme cu sotul cu giardia. A facut tot felul de tratamente cu Zentel, cu Fasygin, cu Giardinocid, cu propolis. 4 ani s-a chinuit. Intr-un final am ajuns la un medic care ne-a explicat ce se intampla. Giardia se ia din apa de la robinet. Ne-a spus ca degeaba face tratament se vindeca pe moment, iar dupa aia o ia din nou avand un sistem imunitar mai sensibil, singura solutie era sa nu mai folosim apa de la robinet, iar apa minerala sau plata nici ea nu este indicata, fiindca este imbogatita cu minerale si calciu ceea ce poate duce mai tarziu la alte probleme(ex. pietre la rinichi) Am gasit un filtru special pentru curatare apei de paraziti si alte substante organice, si care in primul rand garanteaza curatarea apei de giardia. L-am montat pe robinetul din bucatarie si folosim aceasta apa pt baut, gatit, spalat vase si spalat pe dinti. Pot spune ca sun FF MULTUMITA. Sotul meu nu a mai avut probleme de atunci. Pot sa iti spun ca am si un bebe de 1 an si 5 luni caruia ii dau sa bea aceasta apa fara sa o fierb, ii spal jucariile cu ea si nu am nici un fel de probleme. Daca te intereseaza scrie-mi un mail(auradanm@yahoo.com) si iti dau mai multe detalii.
    Multa sanatate

Floricica Nou Venita oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    66
    fasolica, e interesant ce spui despre filtrul acela special; nu poti sa ne spui mai multe despre el?

Floricica Nou Venita manole nicoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    56
    fasolica,te rog spune-mi unde se gaseste un astfel de filtru? De 10 ani ma lupt cu aceasta proplema.Multumesc mult si sanatate la toata familia!

Floricica Nou Venita gigisan's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2006
    Postari in forum
    1
    buna si eu ma chinui sa scap de girdia de vre-o cinci ani am luat si zentel si fasigin si hemilflores dar tot degeaba imi trece pentru o perioada de timp dupa care iar apar si cred ca tot de la apa de la chiveta dati-mi si mie va rog adresa sau nr. de tel de unde ati procurat acest filtru va multumesc!!!!

Floricica Nou Venita flory's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2005
    Postari in forum
    115
    Dar un tratament naturist, nu stiti cumva? Ca toate medicamentele astea (fasifin, zantel etc) ataca ficatul...

Floricica Nou Venita vasisimona's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2006
    Postari in forum
    2
    Tratament cu boabe de secara 1 lingurita + 1 lingura miere pe stomacul gol 10 zile pe luna 4 luni la rand
    Adica: 1 aprilie - 10 aprilie
    10 mai - 20 mai
    20 iunie - 30 iunie
    1 august - 10 august

Floricica Nou Venita dedee's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.09.2006
    Postari in forum
    1
    Buna ! baietelul meu de 3 ani are aceeasi problema giardia !!!. As vrea sa stiu si eu de unde pot achizitiona filtrul de apa si daca a facut cineva tratament cu giardinocid daca au fost rezultate la copii cu succes ?

Floricica Nou Venita lilianaairinei's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2006
    Postari in forum
    4
    pentru dedee ,buna eu sunt din galati si am avuut si eu probleme cu giardia cu baietelul meu cand avea 2-3 ani (acum are 4 ani si 9 luni) , atunci am scapat de giardia cu zentel, dar pe urma am folosit apa de la un filtru care este distruge intr-o proportie foarte mare numeroase bacterii. daca te mai intereseaza iti pot spune cum sa-l procuri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari