Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Se spune ca gelozia este o dovada de dragoste,dar cea exagerata face mai mult rau.Voi ce parere aveti?

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Orice exces e daunator, asa ca nici gelozia nu face exceptie...Adevarul este ca nu trebuie sa sarim calul...ci sa incercam sa ne stapinim acest sentiment care poate aduce mai mult rau decit ne imaginam...Daca nu reusiti cu mimic, incercati si cu rugaciune...De fapt, asta ar trebui sa fie primul remediu, pentru ca e cel mai eficient!

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Adevarul e ca "un pic" de gelozie e bine venita in orice casnicie! Am spus "un pic" si nu "o tona"! Astfel stie si persoana de alaturea ca nu ti-a ramas indiferent dupa o anumita perioada.
    Plus ca e un bun condiment pentru stiti voi ce...
    Important e sa nu sarim calul si sa nu ranim.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Gelozia este o boala. Care daca se instaleaza e ca si cancerul. Nu e bine nici pentru cel care sufera de ea, dar e foarte rau si pentru celalalt. E cumplit, eu am vazut cupluri destramate datorita geloziei, neintemeiata, bineinteles. Cumplit.

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Da, e de preferat sa nu fim gelosi...dar cred ca un pic de gelozie e imposibil sa nu simti atunci cand iubesti. Dar desigur...sa nu fie o gelozie exagerata.

Floricica Novice pintilie gabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    477
    Gelozia este un lucru teribil :seamana cu dragostea,dar e contrariul ei:nu vrea binele obiectului iubit,ci dependenta lui si triumful asupra lui.Dragostea este uitare de sine;gelozia este forma cea mai pasionata a egoismului,exaltarea eului despot,exigent,vanitos,care nu poate sa se uite si sa se subordoneze."

Floricica Nou Venita me&&he's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2007
    Postari in forum
    281
    Eu am mai scris chestia asta si la "Creativitate in sex ...", un pic de gelozie este foarte bun intr-o relatie, si este o chestie spusa de medici sexologi ... S-a demonstrat ca aceasta duce la producerea anumitor substante in organism care contribuie direct la cresterea apetitului sexual. Dar bineinteles, excesul strica mult ... dar vorba aia, excesul in orice dauneaza.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    un pic e normal intr-o pereche care se iubeste
    si prinde bine uneori
    poate reaprinde relatia

dar ........
    sunt multe feluri in care se manifesta si multe din ele sunt cam periculoase

mischa2000
    Guest
    nici nu se putea spune mai bine...

ei, si eu daca detectez uneori urme mai intense de interes al sotului meu catre cineva, o intreb daca stie sa faca mancare, daca ii plac copii, cum face sex ... ca s-o luam acasa. Mai in gluma mai in serios iti cam trece cand o nebuna iti pune asemenea intrebari.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari