Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ginac's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2007
    Postari in forum
    3
    Buna,

Sint noua pe site de aceea imi cer scuze daca un asemenea subiect a mai fost postat dar nu stiu unde sa caut iar eu sint speriata.Pe scurt:fetitei mele de 3 ani i-a aparut un ganglion pe git mai jos de "marul lui adam".Se observa doar cind da capul pe spate.E de marimea unui simbure de cirese mai mari.E posibil sa fie de mai mult timp dar eu nu l-am observat pina acum.Ea a avut si varicela acum 3 luni.Am fost cu ea la un medic(noi sintem plecati din tara pina in decembrie)si acela a zis ca e posibil sa fie din cauza varicelei si ca daca nu se mareste intre timp, sa stam linistiti ca poate trece.Voi stiti ceva??eu credeam ca ganglionii sint in jurul urechilor,pot sa fie si aici in adincitura de sub marul lui adam??A mai avut cineva asa??Ca eu una imi fac o mie de griji.Cred ca m-am lungit cu subiectul si nu stiu daca m-am facut inteleasa.La control doamna doctor a zis ca se mai simt si alti ganlioni,dar ea a fost si racita intre timp.Va multumesc ca va faceti timp sa imi raspundeti sau macar sa ma indrumati unde sa mai caut.

Floricica Nou Venita adrianadruta's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.06.2007
    Postari in forum
    17
    Buna si eu sunt noua pe net,si baiatul meu are ganglioni care se mai vad si mie m-ia spus doctorita ca au insit de la rubeola .Si a zis ca se trag cu timpul, si cind este racit se vad mai tare.Si eu mi-am facut grij,dar sa retras. Sper ca este un raspuns bun .Stiu ca toat mamicile care isi iubesc copii isi fac grija de sanatatea lor.bine la toata lumea si sanatate.

Floricica Nou Venita ginac's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2007
    Postari in forum
    3
    multumesc de raspuns,intre timp m-am linistit.l-am tot urmarit si vad ca nu a crescut.Sper sa ramina asa.Cind o sa ajungem in tara o sa mergem si la medicul nostru,o opinie in plus nu strica.
    Numai bine!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari