Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Un tatic ne trece pragul in fiecare zi..

Da, da..nu glumim. In clubul nostru va poposi si ne va impartasi din experienta sa un tatic innebunit dupa baietelul sau.

Pentru ca ne-a impresionat foarte mult, nu am stat pe ganduri si i-am propus sa ne povesteasca in fiecare zi cate o particica din odiseea meseriei de parinte.

Asa s-a nascut proiectul Blog.copilul.ro, unde moonlord , taticul nostru, ne provoaca spunandu-ne:

"Copilul este joaca ta de-a Dumnezeu, este viața pe care o creezi, cea pe care-o formezi; și în funcție de fiecare, poate fi chiar dumnezeul din tine!"

P.S. Moonlord, va asteapta sa ii cititi gandurile si sa ii impartasiti comentariile voastre.

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    "Mami s-a obișnuit deja cu noi, în schimb, cu ce nu s-a obișnuit încă, sunt disparițiile noastre din miez de noapte. Se trezește, nu ne vede nici la locurile noastre, în pat, ba chiar nici la calculator. Mi-a povestit intr-o dimineață că ne-a găsit în bucătărie, lângă calorifer - eu ținându-l în brațe și dormind chiar dacă eram în picioare - el, făcând același lucru; amândoi savurând aerul rece și curat care străbătea geamul."

Va invit sa cititi gandurile lui moonlord, un tatic ca oricare altul..cum vede el lumea impreuna cu bebe al lui. Asteptam comentarii..

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si mie imi place foarte tare blogul lui monlord , si il urmaresc frecvent. Este interesat sa vezi exact cum percepe un tatic venirea pe lume a lui bebe si pas cu pas, cum vede lumea alaturi de bebe. Mi-a placut foate mult un pasaj dintr-o postare de-a lui "Nu poți spune niciodată că ești îndeajuns de pregătit să primești un copil în viața ta. Sunt o persoană care pretinde că îndrăgește copii, ador compania lor; însă, știrea că voi avea unul „al meu”, a declanșat în sufletul meu o forfotă - o serie de griji mi s-au dezvăluit dintr-o dată, un algoritm întreg se punea în mișcare. De la o vârstă anume, te gândești la acest posibil episod din viața ta, niciodată atât de profund încât să te sperii de realitate."

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari