Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta anamarianicola's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2007
    Postari in forum
    669
    Fetelor, voi ati facut furia laptelui? Ca eu am sanii umflati rau si sunt durerosi ca naiba. Si bebita mea nu maninca suficient din ei ca sa-i goleasca, eu nu reusesc sa-i mulg si ma gindesc poate fac naibii alte belele.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    i-a algocalmin pt durere fiole
    ca are efect pt tine si e ok pt bebe
    mie asta mi-au dat in spital
    si mi-au facut o injectie pt furia laptelui dar asta nu mai stiu sa-ti spun cum se numea

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    Eu am facut si nu ar fi bine sa faci si tu. daca ai pompa goleste-ti sanii seara la culcare dupa ce o alaptezi., daca nu manual, dar este mai greu. Si nu vei avea probleme. Eu pt ca nu am stiut cum sa procedez, am facut febra mi s-=au umflat sanii ff tare, se faceau ca niste pietroie. Am fost nevoita sa iau ampicilina.
    Asa iti va fi mai bine.
    Aaaa, si eu scoteam laptele cu pompa si pt a ajuta laptele sa iasa mai repede folseam compresec u apa calda, atat cat suporti.
    Pe mine ma ajuta sotul foarte mult fiind dureros si destul de greu din cauza sanilor care se marisera f mult.

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    sa-ti traiasca fetita si sa va bucurati de ea!

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Felicitari anamaria pt fetita!!! sa-ti traiasca si sa devina o mancacioasa! Si eu am nascut acum 3 zile si ma confrunt cu aceeasi problema. O sa se regleze si productia de lapte in cam o saptamana, pana atunci induram cum putem...Nu e usor deloc din pacate.

Membru inregistrat la
    10.07.2007
    Postari in forum
    669
    Multumesc fetelor mult. Si stef, felicitari si tie pentru baietel. Sa-ti traiasca si sa fie sanatos si frumusel ca si Alexandra.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Cum mai stai cu laptele? Reusesti sa te mulgi?

Membru inregistrat la
    10.07.2007
    Postari in forum
    669
    Da, merge foarte bine si curge foarte mult. Mai rau e noaptea ca umplu patul de lapte desi am sutien cu tampoane... Off... bine ca am laptic pentru Pitica...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari