Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita valinae's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    7
    Salut.Am o fetita de 5 luni si 2 saptamani si de ceva timp am obeservat o mica problema: deoarece doarme numai cu capul in sus, pe spate, si cu capul un pic intr-o parte, am observat ca avem capul aplatizat la ceafa mai mult in parte dreapta. Ce credeti, cum pot sa-i modific forma capului? As vrea sa aiba un cap rotund si simetric. Credeti ca e prea tarziu? pana la ce varsta poate fi modelat capul si cum? Va multumesc!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Ii schimbi pozitia cand face nani

Floricica Nou Venita valinae's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    7
    tot eu sunt si imi cer scuze pentru graba cu care am scris, deci am gresit titlul subiectului. Este FORMA CAPULUI.

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Cand ii faci baita(sper ca ii mai faci zilnic)ii modelezi cu palma f.f.usor capul bebelusului(e inca f. fragil craniu) ,ca si cand ai dorii sa modelezi o mingiuta .rabdare

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Mi-am dat seama

Floricica Nou Venita deiubursu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2007
    Postari in forum
    8
    CULCA-L PE DIFERITE PARTI.INTOARCE-L CAND VEZI CA STA PREA MULT PE O ANUMITA PARTE.PUPICI LA BB

Floricica Nou Venita iubita's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2006
    Postari in forum
    48
    cand am venit din maternitate cu david dr lui mia zis sa nu-l las sa doarma pe spate era tare micut 1.800 si pe la vreo 4 luni am obs ca avea capul lunguiet din cauza ca statea tot timpul pe o parte nu iam facut numic a crescut a inceput sa se intoarca in toate partile si asa sia modelat singur forma capului asa cap frumos are

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    Alexandra era singura din salon cu capul lunguiet...toti aveau capul rotund ca o minge...la un moment dar doctorii mi-au spus ca poate avea Craniostenosi(o boale fff grava)

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    eram f speriata...noroc de pediatra care o avem...ne-a spus sa asteptam sa mai creasca si apoi om vedea ce putem face...ca altfel mi-o operau!

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    i-am facut mult masaj...si cu rabdare capul a crescut ,iar acum e rotund ca o minge

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    schimba-i mult poziti cand doarme...ajuta mult!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari