Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    buna scumpele mele , vreau sa va intreb ce parere aveti despre faptul ca fontanela baietelului meu Robert care a implinit 1 anisor nu s-a inchis nici pana acum .... si este chiar maricica (cam cat o moneda de 50 ban), cu toate ca luam pastilutele cu vigantol ?????

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Buna! Intai si-ntai sa-ti traiasca bebele, multi inainte! Vreau sa-ti zic ca fetita mea are 1 an si 4 luni si tot nu i s-a inchis de tot, iar cand am fost cu ea la control, dr pediatra mi-a spus ca nu e grav, ba chiar mi-a zis sa-i dau doar 2 picaturi de vigantol, insa mi-a recomandat calciu, pupici si multa sanatate!

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Oricum sfatul meu este sa mergi cu el la control...sigur iti va recomanda calciu, fier...un consult nu strica, pupici inca o data!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    fetelor, problema e oar daca pina la 2 ani nu s-a inchis fontanela complet.
    IAr la 1 an nu trebuie sa iti faci chiar deloc problema. Era mai mare problema daca se inchidea.
    Poate ar mai trebui sa le faceti celor mici cite o cura de calciu, pe linga vigantol, ca daca nu e calciu, ce sa se fixeze?

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    am uitat sa scriu pupici al copilasi.

Floricica Avansata scarlatcata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2006
    Postari in forum
    1.481
    Buna fetelor,eu sunt de parere sa stati linistite frontanela este bine sa se inchida pana la 1 an si jumate stiu de pa pediatra lui Alex,si lui i-sa inchis cam tot asa.....
    medicul pediatru mi-a zis ca este mai bine sa se inchida pana intr-un am jumate...asa ca nu va mai speriati..pupici dulci pt toti ingerasii si mamicile lor

Floricica Avansata scarlatcata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2006
    Postari in forum
    1.481
    daca ejti asa de ingrijorata totusi mergi pana la medicul vostru pediatru si te va lamuri el,pupici dulci

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari