Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    De ce crezi ca "pleci capul in fata ei" daca o vrei sa se intoarca? Poate ca nu e decat un copil speriat care vrea sa-si gaseasca linistea si nu stie unde. De ce nu incerci sa vorbesti sincer cu ea, (impreuna si cu tatal, cred eu ca e o solutie f. buna) sa-i spui ce simti si sa o asculti. Ai grija sa o lasi sa spuna ec are pe suflet.

Floricica Nou Venita tess's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2005
    Postari in forum
    1
    Elena,multumesc pentru sfatul tau,mi-am revizuit atitudinea-recunosc ca atunci cand am deschis acest subiect eram sub implulsul furiei din cauza neputintei mele -am vorbit cu ea,voi mai vorbi si azi,sper ca si zilele urmatoare,am rugat-o sa se intoarca,dar mi-a spus ca a luat decizia de a locui definitiv la tatal ei;as vrea sa o conving sa se intoarca,imi lipseste foarte mult...e foarte greu fara ea,simt ca nu mai am nici un rost in viata;inca o data iti multumesc .

iza
    iza este offline.
    Floricica Nou Venita iza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.03.2005
    Postari in forum
    31
    Eu nu am copii asa de mari deci nu vorbesc din experientza.Punandu-ma in locul tau tind sa cred ca nu ar trebui sa mai tragi de fata sa vina inapoi.o indarjesti si mai mult.este la varsta cea mai dificila si mai greu de abordat.cred a facut-o si din putin teribilism.s-au poate a vrut sa pozeze drept victima si atunci tatal a fost persoana neutra care brusc a devenit salvator.parerea mea este ca timpul si rabdarea ta le vor rezolva pe toate.Se va intoarce la tine singura.Crede-ma!!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Parerea mea este ca mai intai ar trebui sa stai cateva clipe si sa te gandesti, sa-ti analizezi comportamentul fata de fiica ta, si sa incerci sa gasesti o modalitate prin care sa comunici cu ea. Gandeste-te foarte bine, o mare parte din vina este foarte posibil sa fie a ta.Copilului tau nu trebuie sa-i oferi numai bani, ci trebuie sa surprinzi momentele in care ea are nevoie nevoie de tine. Pentru o buna comunicare este nevoie de respect reciproc. Respecta-i intimitatea, intra in viata ei doar cat este nevoie pentru buna sa crestere. Daca vrei cu adevarat sa se intoarca, atunci trebuie sa pleci capul si sa o rogi sa se intoarca, daca nu las- o pe ea sa decida unde ii este mai bine. Cred ca ar fi foarte folositor sa aveti o discutie in care sa va spuneti fiecare parerea si sa ajungeti la un acord.

Floricica Nou Venita karmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.07.2005
    Postari in forum
    142
    Stimata doamna cadru didactic.... Va invit sa studiati in forum la sectiunea minciunile copiilor, mesajul lasat de mine. Cu stima!

Floricica Nou Venita karmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.07.2005
    Postari in forum
    142
    Ati reusit sa rezolvati problema? Intrebarea este cum ati rezolvat, ar fi de ajutor si pentru alti parinti care se confrunta cu probleme asemanatoare

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari