Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cosdena's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    47
    Buna fetelor!Am si eu o fetita de 8 sapt si de cateva zile nu mai mananca asa cum manca inainte!Imi refuza laptele formula(de la 2 sapt- doar milumil).Nu stiu ce sa mai fac, cum s-o fac sa manance cu aceasi pofta,fara a se sramba de fiecare data cand ii dau biberonul!Acum abia daca mai bea cate 70-80 la o masa (ii dau de vreo 7 sau chiar 8 ori in 24 h).Si aceia cam cu scarba ii mananca!Ce ma sfatuiti sa fac?Daca schimb laptele cum sa il introduc pe cel nou ca sa nu ii creez pb?!?Multumesc si astept rasp voastre!!!

Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    draga mea si eu am un baietel de 3 luni si de pe la doua luni nu imi mai mananca bine.si eu tot milumil i-am dat.dar dupa ce am vazut ca il refuza chiar de tot am schimbat pe nan dar nici acela nu la mancat caum trebuie, dar totusi mai bine ca pe milumil.dar vazand ca manaca tot rau m-am dus cul el la medic.ia facut analize la sange,urina si scaun si am stai o zi cu el in spital sa il supravegheze sa vada cum si cat mananca.analizele nu au venit numai la sange unde au iesit leucocitele putin cam mari si a spus doanma doctor ca ar putea fi vorba de o infectie la intestine dar nu se poate pronunte pana nu vine rezultatul de la coprocultura.asa ca astepatam rezultatul si am sa iti spun si tie despre ce este vorba.asa ca daca continua tot mai rau cu mancatul sfatul meu este sa o vada un medic pediatru.
    sanatate si pupici
    tinem legatura

Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    apropo eu prima data i-am amestecat laptele jumate-jumate si apoi am trecut pe nan

Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    si nu te speria prea tare ca al meau acuma mananca in jur de 80-90-100 rar 120 la o masa

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Maria ce mai face bebita ta? si-a mai revenit cu papatul?

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Dar bebele tau, cosmina? Sper sa fie sanatos si pofticios:)

Floricica Nou Venita cosdena's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    47
    DA!Si-a mai revenit cat de cat,dar azi ii fac vaccinul si e tare naspa!Nu sh cum va reactiona!Ms de rasp

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    ne bucuram ca si-a revenit!
    multa bafta la vaccin..sa nu faca febra si sa nu planga!
    pupici multi!

Floricica Avansata ramolucas's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2007
    Postari in forum
    2.283
    Ma bucur mult ca v-ati revenit.
    bafta multa la vaccin si sa fi-ti cuminti.

Floricica Novice lucette's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2007
    Postari in forum
    393
    Buna mamici!Sunt o mamica noua in acest forum!Am si eu o minune de baietel,de 7 luni si jumatate si deja mancam supa crema de legume,cu carnita,cu ou...si ii place la nebunie.Inca ii mai dau san dimineata si seara.Totusi sunt putin ingrijorata ca nu stiu cat laptic ar trebui sa pape.Poate imi spuneti voi.Va pup pe voi si pe bebeii vostri.Sanatate maxima!

Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    Da si-a mai revenit.I-am facut trarament cu ERCEFURYL ca a avut ENTEROCOLITA ACUTA si si-a mai revenit.Dar acum am inceput si cu suculetele si sper sa manance mai cu fofta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari