Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita evelinab's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    62
    Buna ziua , sunt noua pe forum si daca fac unele greseli va rog sa ma scuzati . Povestea noastra este urmatoarea - de 1an si jumatate ne chinuim sa avem un bebic , insa el nu vrea sa apara . Acum 3 luni am mers la medic si problema este a sotului -are un nr foarte mic de spermatozoizi ,care se pare ca sunt din cauza ca are chlamydia . Am facut si eu teste si eu nu am .Medicul i-a recomandat tratament pe care l-a urmat si in luna august este programat la o a doua spermograma .Dar sansele de reusita cf.medicului sunt foarte mici .Va rog sa-mi spuneti in eventualitate ,daca cunoasteti clinici unde se poate face inseminare - ma refer cu sperma sotului meu , poate direct reusim .

Deasemenea nu stiu ce sa fac , am avut prima zi de menstruatie pe 12.06 si nu mi-a venit luna aceasta .Ieri seara am facut un test Sure Check dar este negativ . Nu mi s-a mai intamplat pana acum , am regulat la 31 de zile . Este posibil sa fie ceva grav , sa ma programez la medic ? Am mici dureri de mijloc si atat . In speranta ca ma primiti si pe mine alaturi de voi , in aceasta minunata comunitate -VA MULTUMESC

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Din pacate nu ma pricep Evelina sa-ti dau sfaturi...Poti cauta pe net clinici de inseminare...
    Pentru orice eventualitate cel mai bine ar fi sa te programezi la ginecolog, el stie cel mai bine! Multa sanatate si sa aveti bebe cat mai curand!

Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    62
    Multumesc oricum pt raspuns. Felicitari pt bebica !

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Sunt aici e net mamici care sunt cu bebelusi prin inseminare artificial. Daca nu ma insel este Ramona Mag. MAi caut s iti pun ceva link.

Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Am incurcat Ramonele dar nu se supara ele pe mine.
    Uite aici link la alta pagina in care se vorbeste despre cam ce te-ar interesa pe tine

Fertilizarea in vitro

Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Inca o pagina

Inseminarea artificiala

Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    62
    Multumesc muuuult

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    ptr evelinab,la Clinica MEDSANA din Bucuresti se fac inseminari,dar pretul este mare,depinde de buzunarul fiecaruia,costa in jur de 2000 euro,cauta pe net adresa nu o mai stiu....suna si intreaba.MULTA BAFTA!

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    Asa cum a zis si Georgilivia una din gravidutele de pe forum care a obtinut sarcina prin inseminare artificiala sunt eu.
    Eu am facut inseminarea in Uagaria- la clinica facultatii de medicina...costa in jur de 3.000 lei, adica 30 milioane lei vechi,totul- investigatii+ tratament+inseminarea.Daca esti dispusa sa mergi acolo poti sa imi scrii si iti dau nr. de tel. de la o asistenta romanca care ar fi dispusa sa umble dupa tine.
    Dupa cum observi noi am reusit si cu ajutorul lui Dumnezeu vom avea 2 baietei.
    Si ma gsndesc ca si voi ati avea sanse,ptr. ca oricum sperma sotului vine preparata in laborator.
    Imi place ca esti oarecum obtimista " zambeste-viata e frumoasa!"

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    Fertilizarea in vitro costa in jur de 50 milioane lei vechi...

Floricica Nou Venita mirca26's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2007
    Postari in forum
    20
    50 milioane lei vechi cu tot cu medicatie sau doar procedura in sine?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari