Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice alandala's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2007
    Postari in forum
    392
    cine ma poate ajuta. doresc f mult un copil, incer de vreun an si...nimic. temperatura mea bazala este 31 pana in ziua 14 si 34 din ziua 15. inseamna ca nu ovulez? analizele sunt bune.

Floricica Nou Venita mihaelaagche's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2007
    Postari in forum
    5
    cum se calculeaza zilele dintre ciclurile menstruale?
    nu imi place sa vb cu apropiatii despre lucrurile astea i la capitolul prietene stau rau...nu am nici una de incredere!

Floricica Nou Venita mihaelaagche's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2007
    Postari in forum
    5
    as vrea sa aflu cand e perioada mea de ovulatie ...

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Ovulatia de regula se produce de ex.la un ciclu de 28 zile ovulatia se producr in a 14 zi,numarand din ziua in care apare menstruatia.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Poti sa mergi la farmacie si sa cumperi un test de ovulatie,in felul acesta stii sigur ziua ovulatiei;contact sa ai la o zi dupa ovulatie si o zi pana la ovulatie,in majoritatea cazurilor atunci ramai insarcinata.

Floricica Nou Venita nini2007's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3
    [pupici]ma numesc nicoleta, sunt noua pe forum , locuiesc in spania dar as dori sa vb cu fete din tara despre prpoblemele mele de fertilitate, cu sufletul tot acasa am ramas...se pare ca nu por avea copii fara ajutor medical iar pe 10 oct am prima vizita la reproducere asistata, daca treceti prin acelasi proces m-ar bucura enorm sa schimbam pareri, experiente si mai ales sa ne sustinem moralul reciproc, multi pupici si mai ales succes la toate

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Buna nicoleta ,din pacate nu sunt in tara,.....si eu am ramas cu sufletul pe acolo....CApul sus si o sa vezi ca o sa fie bine.Sa auzim de bine..te pup

Floricica Nou Venita cuibus's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    12
    Eu am trecut prin asa ceva in 2 oct. mi-a transferat 2 embrioni pe care ma rog la D-zeu sa mi tina in burtica,pe 15 oct. voi afla daca sint gaviduta sau nu.Daca te pot ajuta cu ceva in ce priveste derularea procesului te ajut din propria experienta cu placere.BAFTA!

Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    salut, sunt mihaela, eu am folosit teste de ovulatie, se gasesc cate 5 intr un pachet si costa 150.000 de la farmacia de la IREG

Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    mentionez ca nu am avut ciclu regulat si le am folosit din a 10 zi de ciclu , MULTA BAFTA

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari