Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sonniya's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    2
    salutare fetelor!am si eu cam aceeasi problema:de 2 ani incercam eu si sotul meu sa avem si noi un bebbe dar fara un rezultat pozitiv.as vrea sa incepem sa facem niste analize dar nu stiu de unde sa incepem.un ajutor din partea voastra?va multumesc anticipat

Floricica Nou Venita ayda_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    13
    Buna Sonniya! Inainte de toate du-te la un ginecolog. Nu mai pierdeti vremea ca e pacat....noi de un an si ceva ne chinuim sa facem bebe si abia acum am descoperit ca problema e la sotul meu.Incepeti investigatiile si sa auzim doar de bine! Bafta multa tuturor si sa nu ne pierdem speranta!

Floricica Nou Venita sonniya's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    2
    buna ayda,multumesc pt raspuns.ma intreb daca nu cumva de la medicul de familie trebuie sa incep?nu medicul de familie sau cel de planing familial trebuie sa te indrume de unde tre sa incepi cu analizele?la ginecolog am fost si am facut o ecografie intravaginala acum 6 luni si mi-a spus ca e ok,ca nu e problema daca vreau sa raman insarcinata.

Floricica Nou Venita angel_from_dark's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2007
    Postari in forum
    2
    la ginecolog trenbuie sa te duci.medicul de familie nu are ce sa iti spuna.eu zic sa incepi cu histerosalpinografie.asta se face ca sa se vada trompele daca sunt ok.iar dupa aceea alte tratamente daca e nevoie.eu m-am plimbat de ani de zile pe la doctor si imi zicea ca am probleme cu ovarele ,dar la histero se vedea ca o trompa nu e buna

Floricica Nou Venita ayda_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    13
    Eu zic sa-l trimiti si pe sotul tau sa faca o spermograma, eu am facut o groaza de analize timp de un an si toate ieseau bine dar tot nu ramaneam insarcinata....si pana la urma s-a dovedit ca problema e la sotul meu.Medicul ginecolog ar trebui sa te indrume ce sa faceti mai departe. Mult succes!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    da, trimite-l si pe sot, ca si eu am niste cunostinte care pina au descoperit ca el e problema tecusera vreo 3 ani

Floricica Nou Venita florentina cos's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    buna vroiam sa te intreb dc pana la urma ai ramas insarcinata pt ca si eu am aceeasi probl. Vroiam sa intrb dc mai stie cineva dc se poate ramane insarcinata doar cu o trompa.Ms

Floricica Novice denisa alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2006
    Postari in forum
    412
    Da, poti ramane insarcinata chiar daca ai o trompa extirpata.

Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    ai trecut prin asa ceva.te rog sa imi dai mai multe detalii.de auzit am mai auzit si eu dar nimic concret. ms oricum

Floricica Novice denisa alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2006
    Postari in forum
    412
    Nu am trecut fizic prin asa ceva. Am facut scoala sanitara si am avut lucr de diploma sarcina ectopica sau sarcina extrauterina. Tu cum ai pierdut o trompa?

Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    am facut o operatie de chist pe ovarul dr. mi s-a scos doar chistul si anul trecut am facut o histero si mi-a spus ca trompa dr e infundata.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari