Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Am fost diagnosticata cu un chist acum cateva luni. Din pacate nu s-a absorbit, asa ca trebuie sa fac o operatie de laprascopie. Stiu doar ca e o operatie bazata pe incizii in abdomen si cu ajutorul unei camere dr extirpa chistul. As vrea sa stiu daca a facut cineva o astfel de interventie si daca a durut? Si a ramas cineva insarcinata imediat dupa laprascopie? Va pup!!

Floricica Nou Venita florentina cos's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    buna.imi pare rau dar nu am trecut prin asa ceva.cred ca o sa urmez sa fac si eu.in schimb am avut si eu un chist pe care l-am operat pana la urma si acum ma simt foarte bine.incerc si eu sa fac un bebe.te pup si ai grija

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    cred ca se cheama laparascopie, si nu ar trebui sa te doara, oricum ti se va face ceva forma de anestezie, probabil rahianestezie, adica primesti o injectie in coloana, si amortesti de la briu in jos.

Succes.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    buna onita operatia prin laparoscopie nu este dureroasa nu simti nimic inainte ti se va face o anestezie generala durata operatie nu dureaza mai mult de o ora si este foarte usora dupa 4 zile poti pleca acasa si poti avea si copii dar tb. sa astepti sa te refaci un pic dupa operatie.Laparoscopia este o metoda foarte buna ti se va face 3 incizii la una dintre incizii se va pune la sf. operatie un tub de dren care va fi scos dupa o zi sau doua depinde de alegerea medicului.succes si sa nu iti fie teama.

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Multumesc pt info Vava. Informatiile tale au fost f detaliate si parca m-am mai lamurit. Oricum intre timp am mai citit pe net, dar pana nu trec de operatie, tot stau cu un nod in stomac. Georgilivia ai drepatate, se numeste laprascopie, insa eu am confundat cuvantul cu cel din limba engleza. Va pup!! [imbratisarea]

Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    nu am cunostinte despre ceea ce ti se intampla...vroiam sa te incurajez...totul o sa fie bine, sa fii linistita.
    si noi "lucram" la un bebe...sper sa va aduc vesti curand. pup

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Ei bine...am revenit. Pana la urma nu mai fac laprascopie, ci labratomie(!!!). Adica printr-o taietura pe abdomen, deci e mai invanziva, dar macar sa se termine odata si sa se stabileasca un diagnostic exact. Dr a spus ca poate fi endiometrita. Asa ca va tin la curent. Operatia e pe 11martie, asa ca mai am de asteptat si de documentat.

Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    onita ce pot sa iti spun.... iti tin pumnii sa ai grija de tine si sa te ajute Dumnezeu sa scapi cu bine. poate atunci vede si care e cauza. pe mine m-a operat un chirurg acum 6 ani si ma simt foarte bine al meu era pe dreapta. si eu incerc sa fac un bebe dar se pare ca am probleme cu o trompa.mi-am facut an hormonale si luni merg la control.te pup si ai grija de tine

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Multumesc din suflet Florentina. Iti urez bafta maine la control!! Sa ai noroc si sa primesti vesti imbucuratoare!! Pe curand!

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Florentina, imi poti spune si mie cum a decurs operatia ta, daca te-a durut si cand ai putut sa iti reiei activitatile zilnice. Mi-e teama ca am sa ma plictisesc stand in pat dupa operatie. Si nu stiu dupa cat timp pot sa pt bebe? Pup!

Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    buna onita,am revenit
    operatia a decurs foarte bine,am stat in spital de miercuri pana luni.mi-a fost putin cam greu la inceput ca nu ma puteam apleca dar acum la o luna si o sapt de la operatie ma simt bine.acum astept sa treaca 2 luni sa ma pot apuca de bebe.te pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari