Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita me_em282000's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    2
    Sunt interesata de acest subiect.

Am un baiat de 1 an si 11 luni, si nu stiu cum sa procedez.

Firma pentru care am lucrat mai bine de 8 ani are sediul in Bucuresti, e o firma de constructii,iar eu locuiesc Sinaia.

Partea buna e ca atat timp cat am lucrat la ei au avut lucrari de constructii in zona, pe toata Valea Prahovei.

Partea proasta e ca acum nu mai au ,iar eu nu-mi pot lasa familia si nici naveta asa cum am facut-o pe toata perioada sarcinii,n-o mai pot lua in calcul, (mentionez ca fiica-mea are 16 ani,nu va spun ce "neintelesi"sunt adolescentii din ziua de azi). In alta ordine de idei,am incercat de la inceputul lunii martie sa-mi caut un post pe acest site, si am dat doua testari urmate de interviuri. De fiecare data mi s-a telefonat si cu alte cuvinte mi s-a spus ca au gasit alta solutie,iar acum ma gandesc unde gresesc?

-poate faptul ca am lucrat in c-tii unde cat de cat se mai castiga, pe post de economist,

-poate faptul ca nivelul salarial din Bucuresti e mai ridicat...

Nu stiu dar cert e ca am trei intrebari pentru o persoana de specialitate:

1 Ar trebui sa nu mai completez in CV pachetul salarial dobandit,restectiv dorit?

2 As vrea sa stiu cand anume (conform legislatiei) trebuie sa ma prezint la postul pentru care am intrerupt contractul, si daca exista obligatia de a anunta acest lucru oficial?

3 Ce sanse am sa-mi gasesc un post bun, in situatia in care am experienta in contabilitatea serviciilor(de tip distributie apa, constructii, baruri si restaurante,turism) a productiei( mat. de c-tii, panificatie) si a comertului, dar in 13 ani de experienta pe cartea mea de munca sunt trecute doar 2 joburi: contabil si economist?

Va intreb asta fiindca in toti acesti ani, am lucrat bucurandu-ma ca sunt apreciata(verbal) ca am posibilitatea acumularii experientei si ca sunt multumita d.p.d.v. a recomp. mater. fara sa ma gandesc, si asta datorita statorniciei mele pe care acum nu o mai consider o calitate, ca nu am,nu existau posib.de promovare?

Floricica Nou Venita me_em282000's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    2
    Am 38 de ani, 2 copii si doar o luna timp in care trebuie sa iau o decizie.
    Ajutati-ma!, din afara se vad altfel lucrurule.
    Sa ma intorc, sau sa incerc un job nou dar mai aproape de casa?

Floricica Nou Venita tutui's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2006
    Postari in forum
    92
    pai ei oricum sunt obligati sa te tin inca 6 luni, intoarcete si vezi cum e, dupaia iei o decizie

Floricica Nou Venita tutui's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2006
    Postari in forum
    92
    din cate stiu eu trebuie sa anunti oficial ce vei face dupa terminarea concediului

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari