Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dorina stefan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    68
    Toate gasim diverse subiecte despre bebei, dar la partea financiara nu s-a gandit nimeni? De ce dureaza atat, cele care le dam lapte praf cu ce-l cumparam? Doar dintr-un singur salariu,oare cei care se ocupa de asta nu se gandesc?

Dorina si Alex

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Asta este birocratia din Romania. O gramada de acte pentru niste lucruri simple.
    La noi a venit indemnizatia cam dupa vreo luna si jumatate dupa ce am depus actele, iar alocatia dupa vreo luna, apoi au venit amandoua o data in fiecare luna.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Dar am auzit alte mamici cum ca lor le-au venit banii mult mai tarziu, si dupa 3 luni de asteptare. Cred ca depinde si cate mamici sunt.

Floricica Nou Venita dorina stefan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    68
    La noi s-au facut 3 luni de cand am depus dosarul si nimic.Il depui si ,,asteptare placuta,,!

Dorina si Alex

Floricica Novice cheran's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2006
    Postari in forum
    446
    Eu am fost mai norocoasa:am depus actele in iunie si in iulie am primit indemnizatia si alocatia .Bine dar alocatia mai venise si in iunie, avand fata nascuta in april si nu se ia alocatie in luna cand nasti copilul(dar nu stiu de ce, de parca nu ar manca atunci).In iunie a venit pe mai.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    sa nu patiti ca mine -indemnizatia am primit-o dupa 3 luni,dar alocatia am primit-o dupa ce copilul a primit7 luni!

Floricica Nou Venita narcisa 2007's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    49
    buna fetelor? si eu ma confrunt cu aceeasi problema.va intreb si eu ceva voi ati primit instintare precum ca sa aprobat dosarul.si cat a durat.pa.

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    eu am primit de la primarie plic ca mi-au fost aprobate actele. Dupa o luna am primit si banii.

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Si eu am primit plic de la primarie prin care am fost anuntata ca mi-au fost aprobate actele. Iar la o luna jumate am primit banii.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    si eu am primit plic,
    am depus dosarele in 7 mai si am primit banii in iulie pe la sfarsit (dupa 25)

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Pe card primiti banii sau vine postasul? Eu ii am pe card si nu stiu in ce zi mi vireaza in cont.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari