Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita irinutzamamicutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    82
    dupa cat timp de la intarcare se opreste lactatia?eu am intarcat baiatul de acum 4 luni dar tot mai am lapte.nu mai este cum era cand alaptam dar este.aveti vreo metoda?va multumesc

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Sa stii ca am incetat sa-l alaptez de 8 luni si nu a disparut complet lactatia.Daca apas mai accentuat curge foarte putin.Se retrage de la sine,cred.Poate alte mamici au alta parere.

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    dupa ce nu mai alaptezi trebe sa iei niste pastilute pt oprirea completa a lactatiei. Aceste pastilute ti le recomanda medicul ginecolog sau cel de familie, nu se elibereaza fara reteta. Medicul meu ginecilog a spus ca nu trebe sa ramana lapte pe canale ca pot aparea probleme de sanatate mai tarziu, iar riscul e destul de mare, este mai bine sa opresti lactatia complet, fara a astepta sa se opreasca de la sine.

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    eu am facut niste injectii care mi-au stopat lactatia repede, dar, totusi, dupa cativa ani am avut probleme cu ceva lapte ramas pe canale si a trebuit sa fac un tratament.

cristina elena
    Guest
    Eu am alaptat-o pe bebica mea pana aproape de 4 luni. Dupa aia n-a mai vrut. Si nu am luat nimic, la primul copil am luat si eu acele pastilute si mi-a fost foarte rau dupa ele.
    Asa ca acum am lasat asa, fara nimic. La catva timp dupa cele 4 luni inca mai aveam lapte, am fost si operata in 1993 la un san, dar nu am avut nimic, pana la urma lactatia s-a oprit. Si fara nici o problema pentru mine la sani. Am mai golit un timp sanii si apoi totul a fost ok.

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    eu l-am intarcat la 1 an, iar lapte am mai tot avut vreo 2 saptamani.

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Da, si mie mi s-a intimplat la fel ca si Cristinei. Nu am putut lua decit o pastila, dupa care mi-a fost foarte rau, nici nu puteam sa ma tin pe picioare. Asa ca mi-am anuntat medicul si am renuntat la ele. Am luat aspirina si mi-am legat strins sinii, dar am facut si febra...Apoi mi-am revenit. Eu am alaptat un an si trei luni.

Floricica Nou Venita denisa hornea's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2007
    Postari in forum
    5
    Sunt nou inscrisa. Am un baietel de 1 an si o luna. Eu am alaptat numai 3 saptamani. De atunci eu am lactatie, dara numai daca apas. Nu mi-a spus nimic ginecologul despre acele pastile care se iau pt oprirea lactatiei. Va rog ajutati-ma si spuneti-mi daca stiti cum se numesc acele pastile si cum se iau.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    de ce ai alaptat doar 3 sapt?

Sa incepeti , dupa ce intarcati bb,cu comprese statute,pe care le puneti pe san, cat de des puteti

sanatate!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    bine ai venit Denisa![pupici]

Floricica Nou Venita hevia's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.01.2007
    Postari in forum
    19
    dupa 2 zile de la ultima alaptare a "disparut" si laptele.cum?nici eu nu stiu...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari