Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alinatatarusanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    148
    buna mamici Sebi are 1 anisor si de la 6 luni nu mai vrea sa doarma decat cu noi in pat.cand il pneam la el in patut se trezea din ora in ora.daca il puneam intre noi nu plangea deloc.acum doarme doar cu noi si am vrea sa gasim o solutie pentru a-l reinvata in patut.voi cum procedat?

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    tot ce iti trebuie este rabdare.te trezesti o noapte doua sin ora in ora pana cand isi va da el seama ca nu-l mai iei din patut.el profita de faptul ca il iei imediat si de aceea plange.si f important:nu trebuie sa cedezi.

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Asa este. Copiii sunt smecheri si ne speculeaza imediat

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    sunt de acord cu alinutza. e greu dar trebuie sa se invete sa doarma singur in patut.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    noi dormim singurei ,ziua mai facem mofturi ca vrem pe pat la mami si la tati,dar noapte fara nici un marait dormim frumos in patut.si de la 2 luni jumate aproape 3 doarme si singur in camera.
    pupici,si bafta la reinvatat sa doarma in patut

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    eu o adorm la mine in pat apoi o pun in patutul ei, se mai trezeste de 2-3 ori pe noapte k nu are loc unde sa se intinda dar o linistesc si adoarme

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Da, doarme in patutul ei!
    Daca este cu noi in pat se apuca de joaca , nu face nani!Este o smecheeera...

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Da. Alex doarme acum in patut, chiar singurel in camera.
    Si la noi a fost o problema, am dormit cu el in pat luni bune.
    Cam la un anisor, am inceput sa il invat sa doarma iarasi in patutul lui.
    Asadar, seara inainte de culcare, i-am explicat ca copilul doarme in patut, iar mami doarme in patul mare, iar daca noaptea vrea sa ma vada se ridica si ma vede. Mi-am propus ca oricat de des se trezeste sa nu il iau in pat iarasi langa mine. A 2-a seara tot aceeasi explicatie, iar in a 3-a seara cand ii spuneam aceeasi poveste, a zambit si mi-a aratat cu manuta ca el doarme in patut. Si de atunci el doarme in patut.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Felicitari Gabi

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Multumesc Alina.
    Sa stii ca nici nu imi vine sa cred ce repede a mers toata treaba.
    Este foarte important sa ii spui copilului ceea ce faci, ca eu am mai incercat sa il adorm inainte in patul mare si dupa aceea sa il pun in patut, si sa stii ca se trezea noaptea in patut si plangea, asa ca tot in patul mare ajungea.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    doarme numai in patutul lui-noaptea ,ziua il mai culc si in carut sau in patul nostru ,dar in general numai in patut!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari