Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Intr-un an de zile am depasit greutatea normala cu 7 kg si doresc sa-mi re4capat vechea greutate cat mai repede. Am incercat tot felul de diete, dar fara rezultat. Marturisesc ca nu pot renunta la cafea si ciocolata. Ce regim sa tin pentru a slabi intr-un timp cat mai scurt? va multumesc!

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Iti recomand un regim prin care slabesti 7 kilograme. Dureaza sapte zile. In prima zi-legume si apa, ziua 2 fructe si apa plata, ziua 3-legume, fructe si apa plata, ziua 4-3 banane, si doua salate, ziua 5-iaurt,lapte degresat si branza de vaci, ziua 6-3 salate si apa plata, ziua 7-legume fructe si apa plata. Succes!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Cura de slabire lasa urme?

Floricica Nou Venita danam's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2005
    Postari in forum
    1
    Un regim de scurta durata aduce numai efecte negative. Cura de slabire de mai sus este " ciorba de varza" observ ca este exclusa ciorba. eu am tinut cura aceasta si intradevar am slabit 5 Kg dupa care am pus dublu . succes. si eu sunt in cautarea regimului ideal ..ar fii bine sa-l si gasesc

Floricica Nou Venita lali's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2005
    Postari in forum
    16
    aceea dieta e cea disociata
    apropo de diete sunt bune pt. ca dai rapid jos dar e riscul mare daca iti revii la alimentatia normala e efectul yo-yo
    e mai bine sa adopti un stil de alimentatie pe viata , si aici e deja vorba de organismul si metabolismul fiecaruia
    am descoperit recent un nou stil , la ora actuala ma documentez si eu sa stiu despre ce este vorba
    e vorba de michel motignac daca doriti sa stiti despre ce e vorba sa-mi scrieti pe forum va pot trimite carti, retete, etc
    lali

Floricica Nou Venita plici's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2005
    Postari in forum
    2
    Eu va recomand miscare cel putin de 3 ori pe saptamana. Vedeti aici o oferta de aerobic, pilates, workout pre-natal si post-natal, fitness sau stretch pe DVD. http://aerobic.isportsdot.com
    Foarte eficiente!

Floricica Nou Venita bubu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2005
    Postari in forum
    3
    REGIM DE LA UN MEDIC NUTRITIONIST
    sE slabesc 5 kg in doar 18 zile, dar aveti grija cu dulciurile dupa, ca sa nu le puneti la loc.
    IMPORTANT - NU SE MANANCA NIMIC DUPA ORA 18.00

1 zi-paste cu branza
    2,3 zi-orez cu legume
    4,5,6, zi-cartofi prajiti
    7,8,9 zi-pui( fiert sau prajit)
    10 zi-iaurt cu fructe
    11 zi-fructe
    12,13,14 zi-vita fiarta
    15 zi-legume fierte
    16 zi-friptura de vita
    17 zi-chiftele
    18 zi-ce ne place tuturor adica dulciuri( ca sa va recapatati energia) -DE EXEMPLU BATOANE DE CEREALE

Eu cred ca cele care au de dat jos peste 5-6 kg vor slabi mai mult decat atat. MULT SUCCES

Floricica Nou Venita cornelush's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2005
    Postari in forum
    2
    asta draga plici daca mai avem timp de gimnastica, ca multe dintre noi, avem serviciu, copii...si ne ramane foarte putin timp si pentru noi...eu ma straduiesc sa merg cat mai mult pe jos, mai alerg din cand in cand si cam atat...in rest alerg de-acasa la serviciu...

Floricica Nou Venita bebeluc's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2005
    Postari in forum
    2
    iar in ziua a 8a pui trei kile la loc!

in loc de diete din astea minune de ce nu incercati mai bine o dieta echilibrata si care sa devina un mod de viata in care sa mancati rational si sa faceti cat mai mult sport - exercitioile cardio fac minuni in lupta cu kilogramele in plus

Floricica Nou Venita copiluvesel's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    3
    bebeluc, de acord cu tine, eu merg pe un regim echilibrat, si in acelasi timp diversificat, si intr-un an de zile am reusit sa revin la greutatea mea normala, de alergat sau alte sporturi, foarte rar, ar fi interesant daca ne-ar prezenta cineva niste exercitii de stretching la birou, ca aici imi petrec majoritatea timpului...ce ne facem ca timpul nu ne permite sa facem prea multa miscare?

Floricica Nou Venita bebeluc's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2005
    Postari in forum
    2
    copilu , incerac niste genoflexiuni la birou , in serii de cate 20
    te dezmortesc si sunt un bun exercitiu cardio
    si pe mine m-ar interesa niste exercitii de strech
    dar sunt foarte multe forme de miscare pe care le poti face la birou - bineinteles in masura in care ai timp
    de multe ori eu facem atunci cand simteam ca nu ma mai pot concentra de prea multa treaba
    la noi la birouri exista o scara de servicu care nu prea era folositadecat din cand in cand ca loc de fumat si eu urcam si coboram la greu pe ea
    mai foloseam balustrada pentru intinderi de picioare- ma duceam cu pantaloni la serv asa ca nu exista nici un pericol
    sporuri la miscare si la slabit

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari