Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita piscotel11's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2007
    Postari in forum
    8
    bb al meu are 5 luni si nu vrea sa adoarma fara suzi(suzeta)...daca o scapa din gurita noaptea se trezeste...cum ma invatati sa-l dezvat....am incercat sa nu i-o dau toata ziua...e ok...dar cum vine searae belea,nu vrea sa adoarma fara...chiar daca i se face somn la biberon...tot suzeta ovrea apoi...va rog sa-mi raspundeti

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Buna!Nu pot sa iti dau un sfat din experienta proprie pt ca fetita mea nu a vrut zuzeta dar, pot sa-ti zic ce am citit intr-o carte de crestere a copilului.Acolo scria ca daca vrei sa-l dezveti de suzeta sa incepi sa tai putin cate putin din ea ,asa ca la un moment dat copilul se va enerva si o va arunca din proprie initiativa.Bafta si sa auzim de bine!

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    Andreea are dreptate baietelul meu cel mare era obisnuit cu suzeta dar nu f dependent ca al tau si era mai mare cand suzeta lui era uzata si nu am vrut sa-i cumpar alta tocmai al dezobijnui de ea .Eu io dadeam si el o arunca ca nu-i mai placea si asa ne-am dezobisnuit.SUCCES

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    buna intrebare...si noi tot la fel...dar nu in fiecare seara...depinde cat e de agitat

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    noi am incercat fara suzeta,uneori isi baga mana in gura si incepe sa suga,eu i-o scot si tot asa,bebe cand i-am dat suzeta prima data a aruncat-o si eu nu am mai insistat,manuta si -o baga in gurita de cand a implinit 3 luni,atunci cand e foame sau f somn in rest cand e mai agitat ii cant si se linisteste

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari