Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita varnagy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.06.2007
    Postari in forum
    1
    Buna fetelor!

Am si eu o nelamurire.

am luat timp de sapte luni anticonceptionale,am facut pauza dupa sase luni,am mai luat o luna,pe urma m-am hotarat ca vreau un bb.

Ce credti voi putea ramane gravida in luna aceasta?oare va afecta sanatatea fatului in cazul in care as ramane gravida?

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    BUna varnagy.Daca vei ramane insarcinata nu va afecta cu nimic sanatatea viitorului copil.Din pacate dupa anticonceptionale prima luna ramai mai greu.Dar exista sanse.Nimic nu e imposibil.Nu te stresa.Fii cat mai relaxata si totul e posibil.Mult succes si sa auzim de bine...sa fie cu ochisori

Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna fetelor. eu am luat 3 ani, cu o intrerupere numai de 3 luni, si acum am de tras. leam lasat din 1 decembrie 2006, pt k vrem tare tare un bb, si nu am avut cm decat in martie, si atunci dupa ce am fost la medic si mi-a prescris 4 pastile de utrogestan, 2 seara si 2 dimineata urmatoare, ca in 14 zile sa am cm, si asa a fost. intre timp am facut un eco de la care am aflat k e totul ok, nu am nimic, doar k e o dereglare si k mai dureaza putin pana intra organismul la normal. am mai facut si un ecointravaginal, in urma caruia la fel, totul e in ordine numai k mai dureaza pana o sa am cm. acu, pe 25 mai am fsot iar la doctor, si mi-a dat utrogestan tot asa, in 14 sa imi vina dar nimic. ieri am fsot la el si mi-a dat de pe 24 iunie sqa iau 10 zile duphaston. si dupa ele tre sa imi vina. scriti si voi parerile poate ma ajuta moral, k sunt gata. va pup

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Alina sunt in aceeasi situatie...eu am luat anticonceptionale o luna da una nu timp de 4 luni(ar veni 2) si uite ca acum nu imi vine...Eu sunt in Grecia mie mi-a prescris dr Primolut Nor timp de 5 zile.Azi e ultima zi cand il iau...Si ar trebui in termen de 2-4 zile sa imi vina.Astept....Eu dupa ce o sa imi vina si dupa ce imi trece si chistul de pe ovar(am numai unul)voi incepe sa fac analize ca mi sa spus ca nu am ovulatie...si daca e asa voi face o insamantare in vitro.Am citit undeva ca chiar daca nu ai CM poti ramane gravida,si ca daca toate sunt in regula,dupa cum spui tu ar trebui sa ai ovulatie,chiar si fara CM.Iti doresc numai bine si sa vina repede un bebe.

Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    mersi mult de ganduri, gerogiana, ma ajuta. da, asa mi s-a spus, k in afara lipsei de cm e totul ok. la eco intravaginal chiar mi-a arata doctorita, si a zis k foliculii de pe ovare, care formeaza ciclul, in momentul aparitiei acestuia sunt mari si se sparg, si asa apare cm, iar la mine inca sunt micuti. dar tu cat ai luat? numai 4 luni? si ieri ginecologul mi-a zi sa nu ma opresc de la nimic, in ceea ce priveste viata sexuala. si oare sa fie asa cum spui tu? sa fie totusi ovulatie? as vrea sa vb mai mult dak ai vrea. id-ul meu de pe messenger e alinacornelc@yahoo.com. te pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari