Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    De la ce varsta este recomandat sa ii lasam pe copii nostri sa se uite la desene animate si cam cat timp pe zi?

Floricica Nou Venita isaplet's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2006
    Postari in forum
    78
    Draga Camicata, pediatrul nostru ne-a interzis televizorul pana la virsta de 2 anisori. Deci, automat, excluse sunt si desenele animate. Binenteles ca nu vei auzi pe cineva zicand ca si respecta regula aceasta. Dar asa este recomandabil. Totusi, bebeii sunt tare captivati de cutiuta aceea neagra....acum vezi si tu, pana la urma sunt parintii care decid.Pupici

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Isa a mai scazut 1 an?
    Stiam de la 3 ani
    dar ce poti sa le acoperi ochisorii la bb?

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Este adevarat ca nu este indicat tv-ul pana in 2 anisori,dar nu putem respecta acest lucru din pacate.Rares se uita cateva minute la desene,reclame si la videoclipuri,in special cu Crazy Frog si Andreea Banica.Incerc totusi sa-l tin la o distanta de televizor pentru a nu-si strica vederea.Daca as aduna minutele dintr-o zi la tv ,cred ca ajung la o ora.

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Oricum,desenele animate nonviolente au si latura lor pozitiva ,deoarece dezvolta vocabularul copiiilor si imaginatia,fara a depasi timpul respectiv.Eu il vad pe baietelul meu care repeta anumite cuvinte auzite in desene si se amuza.

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Nici eu nu il las mult la tv...ii place sa vada Noddy...care nu mi se pare un desene violent....si mai sunt cateva emisiuni pentru copii si animale.In schimb nu pot inchide tv din cauza lui....chiar daca se joaca,vrea sa auda ca merge tv....nici nu se uita,si isi vede de joaca lui...nu stiu de ce prefera sa fie dechis!

Floricica Nou Venita elenuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2006
    Postari in forum
    80
    alexandra se uita la tv cam de cand avea 2 ani, inainte nici nu o interesa....acum ne uitam pe minimax si la calculator la desenele clasice: cenusearasa, frumoasa si bestia.... dar nu sta f mult ca inca se plictiseste;

Floricica Nou Venita isaplet's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2006
    Postari in forum
    78
    Francesca mea este o nebunica...ii place foarte mult sa schimbe programele, tot timpul este cu telecomanda in manuta...

Floricica Nou Venita iubita's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2006
    Postari in forum
    48
    noi santem cu reclamele si daca mergem la cineva in vizita si incep reclame la tv al meu ia pozitia de ,,drepti,, si nu mai baga pe nimeni in seama probabil auzindu-le des le recunoaste si ii plac dar sa stiti ca nu toate ii plac

Floricica Nou Venita nicopet's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    44
    Buna fetelor, si bb-ul mei se uita la TV, ii plac mult reclamele, se opreste din mancat din jucat si se uita fix la ele, sunt unele care le prefera altora. Bb-ul meu are 1 an si 1 luna. Nu putem face nimic zic eu, atata timp cat noi ne uitam mai tot timpul e greu sa-l tinem deoparte. Asta este mersul in ziua de azi, si cu telefoanele mobile cu PC-ul, nu mai spun cu desenele animate, majoritatea sunt, dupa parerea mea, ptr cei mari, au subiecte SF sau de dragoste, chiar ma uitam pe JETIX, numai tampenii. Unde sunt desenele dupa care tanjeam noi in copilarie?!?

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Si noua ne-a spus dr.pediatru ca tv-ul este interzis bebelusilor, chiar daca se uita de la distanta, ei incearca sa fixeze o imagine si le poate afecta retina. Si a spus ca nici dupa ce cresc nu e bine sa stea prea mult la tv, trebuie sa le facem un program...dar e foarte greu, mai ales fiind tv-ul in camera cu bb, a mea are 11 luni si e innebunita dupa desene, dupa tv in general...dar incerc sa n-o las sa se uite prea mult.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari