Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    de ce sa nu vorbim si de cum ne simtim dupa nastere?mai ales cand ajungem acasa si ne este f greu sa ne adaptam la cea mai mare schimbare din viata noastra?eu am plans f mult dupa ce am ajuns acasa.voi cum ati facut fata acesteischimbari?

Floricica Nou Venita miki77's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2007
    Postari in forum
    99
    subscriu alinutzapopasi eu plangeam de mama focului: laptele nu mai venea, bebe tipa de foame, eu eram foarte obosita....etc. simteam ca inebunesc, noroc cu sotul meu care si-a luat concediu doua saptamani si m-a ajutat ffff mult.

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    eu dupa venirea acasa din maternitate eram fffff obosita un saN IMI ERA FFF plin de lapte si ma durea ingrozitor de tare nu suportam nici un vizitator,in afara de pitica mea si sotul meu. asta a durat cam 2 saptamani .a fost un pic nasolo dar am ttrecut si peste asta.

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    Si eu am simtit un pic ce inseamna depresia postnatala,eram obosita,muulte nopti nedormite,eram agitata,ma oboseau vizitele lungi,eram ft sensibila,ma superam din orice,plangeam din orice,dar a trecut am avut noroc ca sotul m-a inteles si sustinut[imbratisarea]

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    credeam ca sunt singura ca intrasem la idei

Floricica Nou Venita iuly10's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    14
    salut pe toata lumea,

si eu am patit cam la fel: somnolenta puternica, sani umpluti cu lapte, morocanoasa tare (si eu nu-s deloc asa) si o stare de oboseala f mare....
    si culmea am dormit in timpul sarcinii de nu mia puteam....
    norocul meu a fost ca am avut ajutoare acasa dupa nastere...
    :)

Floricica Nou Venita iuly10's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    14
    apropo,
    am auzit de o multime de persoane care sufera de asa ceva....
    pe mine m-a tinut citeva luni....

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    da, chiar exista si conteaza mult si cei de langa tine sa ajute sa depasesti momentul, in special sotul. Si am avut dar am trecut, iar sotul m-a inteles chiar si cand aveam momente proaste.

Floricica Nou Venita emilia forminte's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2007
    Postari in forum
    2
    salutare..ce pot sa spun?!eu n am crezut in depresia postnatala pana n am avut..si a tinut vreo 2 luni..fapt ce m a costat!nu suportam sa stau cu sotul meu..plangeam din orice..dak copilul dormea..eu plangeam..dak plangea..atunci ii tineam companie si normal plangeam de mama focului..nu acceptam k nimeni sa mi atinga copilul..nu acceptam ajutor..park eram nebuna..abia acum imi dau seama de asta!!nu stiu cum de m au suportat cei din jur..sper k data viitoare sa mi dau seama k unele simptome sunt normale si sa nu i mai ranesc pe cei din jur..

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    eu am o predispozitie spre depresie, este in natura mea si mi-e teama sa n-o dau in bara dupa nastere! sper ca daca se va intampla, sotul va intelege dispozitiile mele!

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    si eu am trecut prin asta -eram obosita,nervoasa si m-a certam toata ziua cu sotul meu,eram disperata pt ca nu am avut lapte de loc si consideram ca nu sunt o mama buna,totul a durat cam o luna,noroc ca am avut intelegere si ajutor....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari