Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Vad o gramada de mamici in parc care dau copiilor sa rontaie ba un biscuite, ba un pufulete... eu nu sunt de acord cu asta. mesele sunt mese! dar ce ne facem cand incepe sa se joace cu copiii care rontaie?

Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    Buna ,si eu ii dau lui David pufuleti si biscuiti ,dar asta nu inseamna ca nu mai mananca mesele regulat, si apoi daca nu ii dau intinde manutele ,si ,,cere" ...asa ca trebuie sa avem si noi.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    ai dreptate!si eu patesc la fel.si sunt mamici care il vad ca nu are pufuleti si ii dau si lui.si daca il iau din mana plange.nici eu nu sunt de acord cu pufuletii sau biscuitii intre mese pentru ca nu mai mananca bine la masa sau ne dam programul peste cap.e f greu ca nu putem nici sa ne tinem copiii izolati,departe de restul copiilor.

Floricica Nou Venita dia_bi's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2007
    Postari in forum
    17
    si eu ii dau afara pufuleti
    dar nu ca sa-si strice foamea

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    si eu ii dau pufuleti afara. la inceput si-a stricat un pic foamea cu pufuletii dar dupa si-a revenit la normal si mananca la fel ca inainte. eu i-am dat pe la 9 luni pufuleti.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    O, e interesant ce problema aveti voi, adica tu Miha.
    Hai sa iti spun cazul meu. Cum copilul e mai mare, nu mai avem 5 mese pe zi, ci doar 3, iar intervalul dintre mese e mai mare. Biscuitii sau pufuletii sunt un fel de amageala sa mai reziste pina ajungem la masa normala (asta din cauza ca nu suntem acasa). Oricum, pe mine m-ai mai vazut si cu mincarea dupa mine.
    Al meu copil, cel putin, nu are probleme cu a nu minca la masa principala. Rontaitul e doar de amagire. Dar sunt si copii, cum stui tu, care isi strica apetitul.
    Altii nu au timp de rontaiti ca sunt prea ocupati.
    Si la mine la bloc, daca iesim este un coil, sta la parter si ei vesnic sunt cu bucataria afara, dar eu i-am spui ca nu, noi nu mincam, si parca intelege, se joaca mai departe.

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Uite, georgi, asta vreau sa fac si eu. sa ii spun( cand o sa inteleaga, evident, ca acuma pot eu sa-i tot spun...) ca nu rontaim intre mese. nu mi-e frica neaparat de stricarea apetitului. doar ca e un obicei oarte nesanatos. si daca incepem asa... in plus, poate stii si tu, ca tu mergi cu piticul la leagane, pe acolo este o batranica ce vine cu nepotelul si are in permanenta o plasa plina cu sticksuri, snacksuri, chipsuri, si alte rontzaiele pline de "vitamine". evident ca toti copiii o stiu si cand o vad dau atacul la plasa ei:))

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Ai dreptate, e un obicei nesanatos, rontaitul intre mese.
    Mai, noua inca ne-a scapat batrinica. Stii, cum noi venim de departe :-) suntem un pic defazati, nu ne pera suprapunem cu ceilalti copii.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari