Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Madalina , la ce dr. mergi?

Daca tie ca mamica ti se pare ca e o *******, de ce n-o schimbi?

Fetita mea are 1an si jumate , are 12 kg, 80cm.Si nu manaca exagerat .Asa ii felul.Sotul de copil a fost gras, iar soacra-mea e "dizel".Sper sa nu se arunce in partea sotului.Dar, baiatul la aceasta varsta a avut aceleasi gk, si acum ii cam aschiuta.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    suntem la d-na dr Farcasanu
    nu pot zice k nu si-a facut meseria k doctor...in ceea ce priveste celelalte aspecte in afara de cel al greutatii
    vreau sa iti zic k noi avem diagnostic profilaxia rahitismului
    m-am documentat ce inseamna si cum se manifesta iar copilul meu nu este nici p departe asa
    nu sufera de nici una din acele simptome
    este vioi
    cred k este ceva genetic pt k si tatal lui este f slab

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    da,Madalina.Am auzit de dr.
    Unele mamici au parere proasta altele buna.

Floricica Nou Venita eugen chirita's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2007
    Postari in forum
    4
    BAIETELUL MEU LA 1 AN A AVUT 9 KG SI ACUM LA 1 AN SI 4 LUNI ARE 10 KG. lA FEL CA FETITA TA MANANCA NON-STOP SI LA FEL MI-A SPUS MEDICUL PEDIATRU. AL MEU S-A NASCUT CU 2500G NU A SUPT NICIODATA LA SAN SI NU A FOST BOLNAV NICIODATA.
    RAMONA

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    davidelu' nepotelu' avea 13 kg la 1 an, iar acum la 1 an si 10 luni are 12,5 kg! dar este foarte vesel si mananca bine, alearga toata ziua si nu-si face nimeni griji!

Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    noi am fost la pediatru sa o cantareasca ...ca prin minune luase aproape un kg...la inceput am crezut ca rade de mine d-na doctor dar dupa aceea am vazut si eu 840gr.
    D-na doctor a zis ca a avut doar o perioada mai proasta ...acum are 1 an si 4 luni si aproape 11 kg

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari