Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anka10012007's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    67
    Ce varsta trebuie sa aiba bb ca sa-l putem pune cu noi in vana? Si cat trebuie sa-i protejam urechile de apa? Mario are numai 3 luni!

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Este prea mic si se sperie cand il bagi in cada chiar daca esti cu el,cel putin asa s-a intamplat la noi.Daca totusi vrei sa incerci sa nu uiti sa iti faci o toaleta riguroasa.Baita placuta!!!

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    urechile trebuiesc ferite de apa cat traieste...daca va vrea sa innoate candva o sa va dati seama daca va face sau nu otita.....daca a facut-o o data si se repeta la urmatoarea baie...inseamna urechiute sensibile...si adio innot cu capul sub apa. La varsta asta trebuie ferit de apa in urechi...fac f. usor otita. Eu nici acum nu suport apa in urechi

Floricica Nou Venita piscotel11's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2007
    Postari in forum
    8
    bb al meu are 5 ulni si inca nu am incercat sa-l bag in baita cu mine/...nu mi se pare ok sa faca baita impreuna cu cineva,...nu stiu poate sunt eu sisi dar baita e baita...si e a lui

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    face baie cu mine de la 3 luni
    nu mereu dar cel mai des facem impreuna
    iar otita nu se face de la apa in urechi ci de la prezenta unui microb daxca exista va face
    eu una mereu fac dar cea mica nu, si la fel am facut cu cea mare care are 10 ani nu le-amferit de apa in urechi dar le-am sters cu prosopul dupa fiecare baie si nu am avut prob;eme si cea mare a facut baie cu mine

mischa2000
    Guest
    Eu nu sunt de acord cu baita impreuna.
    E prea complicat.
    Ca adult trebuie sa fac sus inainte, trebuie sa frec bine cada si mai ales ca o CLATESC mai bine de domestos sau cif.
    Mai exista riscul de alunecare atat cand ies cat si cu copilul in cada.
    Toate la vremea lor.
    Deocamdata noi ne intelegem tare bine la baita.

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Parerea mea ca este prea mic sa faci baita cu el la 3 luni.
    Daca chiar vrei sa faci, mai asteapta pana va avea mai multa stabilitate.
    Cu apa in urechi nu am avut probleme. L-am ferit, dar nu am exagerat. Multe mamici nu-l spala in urechi atunci cand ii face baie. I le sterge dupa cu tifon sau altceva. Au, nu. I le spal in copaita cu apita si apoi il sterg bine.

Floricica Nou Venita mishapopovici's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2007
    Postari in forum
    58
    salut
    Andrei are apoape 10 luni si baita face cu tatal lui in vana de la 1 luna si jumate.La fel am facut si cu baiatul mare si acum are 10 ani.Apa din urechi se curata imediat dupa baie si nu vor fi probleme.Cel mare a invatat la 4 ani sa inoate si nu i-a fost prica defel de apa.Eu cred ca e chestie de obisnuinta.cel mic face baie fara probleme si nu plange daca intra apa in ochi,dar la inceput cu rabdare trebuie sa-l pui in apa pentru ca in prima faza probabil va plange.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Marius de la 3 luni jumate face baie cu tati si e foarte bine,el il spala,iar eu il iau intr-u prosop si il sterg in camera

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Urechile nu trebuie protejate, trebuie doar curatate dupa aceea, si baie impreuna ... eu nu prea fac, ca am o ciuperca la o unghie, dar mai facea cu tata-sau, de pe la 8 luni pina la 1 an, dupa aceea .. vrea singur, ca se umple vana de jucarii :-).

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu abia acum..la 1 an si 4 luni fac baita cu Elena in cada mare..pana acum facea baita in cadita ei..ii place foarte mult in cada mare..numai sa nu vada dusul..si nu pun multa apa in ea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari