Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita calipso's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2007
    Postari in forum
    5
    Relatia mea cu un El pe care nu reusesc sa-l du uitarii, s-a destramat si nici acum, dupa ani buni, nu stiu care e adevaratul motiv.

E drept ca ar fi destule, distanta, locuiam in orase diferite, diferenta de varsta, eu mai mare cu 5 ani, si altele, si altele..

Totul s-a terminat brusc, fara nici o explicatie,desi in sufletul meu amintirea lui ramane mereu...

Sa fie totusi adevarata superstitia ca danul trbuie sa fie intotdeauna mai mare?

Floricica Nou Venita calipso's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2007
    Postari in forum
    5
    Imi pare rau pt greselile strecurate din "viteza"in redactarea mesajului anterior.Sper sa fiu totusi inteleasa si sa primesc un raspuns, oricare ar fi el. Stiu ca pare o problema minora, dar pentru existenta mea mereu anosta si banala amintirea unei clipe de odinioara imi lumineaza pasii...
    De ce viata ne pune mereu la incercare si cele mai tainice ganduri ale noastre nu se implinesc?!

Floricica Nou Venita mari67's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    204
    Calipso iti spun eu un lucru:in dragoste nu conteaza varsta!
    Apooooi prima dragoste NU SE UITA NICIODATA !

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    de acord cu Omary...in privinta varstei...dar ca nu se uita!!!
    asa am crezut si eu pina l-am intalnit pe sotul meu......se uita in momentul cand este inlocuita.... daca nu...normal ca prima este la putere

Floricica Nou Venita loreta's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.04.2007
    Postari in forum
    276
    Eu sunt mai mare decat sotul meu cu aproape 3 ani ,si ce? Noi ne iubim si asta conteaza.

Floricica Debutanta irina-manuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    sotul meu este mai mare decat mine cu 7 ani!!!!!!!!!!
    ne iubim la fel ca in prima zi!!! poate mai bine!
    eu cred ca varsta nu conteaza!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    sunt de aceeasi parere

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    bine k prima dragoste a fost si este sotul meu...cine stie daca ma casatoream cu altcineva si dormeam in pat cu el,ma gandeam la prima dragoste?...ce ciudat suna.Oricum varsta nu cunteaza,am pe verisoara mea cu 5 ani mai mare decat sotul ei si sunt fericiti,se inteleg f bine,iar diferenta de varsta dintre socrii mei este de 20 ani(el era mai mare)si au 4 copii,toti sanatosi

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Eu sunt mai mare decit sotul meu cu 2 ani, dar nici nu se vede, nici nu se simte, nici nu a fost vreodata problema intre noi.
    Inca lumea zice ca arata cam cu 5 ani mai mare decit mine. Saracul.

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    buna fetelor ,intre mine si sotul meu sunt 10 ani diferentza(el este mai mare)dar ptr mine nu a contat delok,familiile noastre au facut un pic de galagie dar acum este totul ok si nu regret alegera facuta.simt ca noi chiar suntam facuti unul ptr celalalt,cred ca intelegeti ce vreau sa spun.asa ca ,din punctul meu de vedere varsta nu are nici o importantza ,pe mine nu ma impiedica acest lucru ca sa fiu fericita ,poate din potriva el fiind mai mare decat mine ,mai matur am avut destule de invatzat .

mischa2000
    Guest
    haideti fetelor ... chiar asa cu prima dragoste.
    In adolescenta de cate ori nu ne-am indragostit si acum trebuie sa-i visam?
    Prezentul conteaza, iar in privinta virstei eu sunt mai mare decat sotul meu.
    Daca eu m-am casatorit la 30 de ani inseamna ca el a fost primul? ....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari