Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mary83's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2007
    Postari in forum
    16
    daca se casatoresc primari ,ce se intampla ?cine nu le da voie biserica sau legea?daca se casatoresc peste lege ce se intampla ?ce pedeapsa sau amenda primesc?

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Dar de ce tot intrebi? Esti in situatie? CA te intreb, deoarece cred c ai mai deschis un topic cu asta, iar acuma ma chinuie curiozitatea.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    nu stiu daca e vreo amenda
    dar sa ristii sa ai copii cu probleme cred ca e o pedeapsa suficienta
    doar daca nu vor copii
    atunci ...........e treaba lor si nu ar trebui sa le pese de nimeni
    din cate stiu eu (sa-r putea sa nu fie corect) catolicii permit casatoria intre verisori

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Nu religios..intr-adevar sunt religii care accepta...dar eu stiu ca pana la gradul 4 de rudenie nu e bine din punct de vedere medical....asta in cazul in care se vor si copii, se poate naste perfect normal si peste cativa ani pot aparea unele chestii nasoale rau de tot...stiu caz, se degenereaza gena...oricum ciudata intrebare, chiar te poti indragosti de neamuri?

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    pentru mine e acelasi lucru cu incestul!
    dar sub asta nush avea rostul aici pe copilul...parerea mea!
    puteai sa vb in particular cu cineva.

cristina elena
    Guest
    da? chiar as fi curioasa ce religii sunt cele care accepta asta

cristina elena
    Guest
    Nu m-am bagat pana acum dar ce rost avea deschiderea aceluiasi subiect cand mai era deschis unul cu aceeasi tema?

Parerea mea: esti dus rau daca ajungi sa faci o casatorie intre veri primari, vorba unei mamici nu sunt destui barbati si femei? De ce te opresti la rude?

Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    catolicii...de exemplu...vecinii mei sunt mai dusi de acasa toti e drept, s-au casatorit 2 verisori de gr. 2, la o biserica catolica

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    verisori de gradul 2....pai daca ei nu au declarat ca sunt verisori,preotul nu are de unde sa stie,si e pacatul lor!

Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    reformulez...au mers la preot, i-au spus care e problema lor..ca sunt veri de gr.2 si vor sa se casatoreasca, spre mirarea mea preotul le-a zis data cand se poate si gata, s-au cununat si religios...oricum si eu vad ca incest toata treaba asta, da oare cine-i persoana care pune astfel de intrebi, oricum nu a mai aparut

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Pai eu stiu verisori de-al doilea care s-au casatorit. La ei nu-i asa problema. Dar verisori primari....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari