Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Pentru fetele interesate, la spit. Filantropia, pe Bd. Ion Mihalache (langa Guvern) se organizeaza lunar cursurile prenatale, care constau in module de 4 saptamani fiecare, o zi/saptamana (joia de la 17:00 la 19:00). Aceste cursuri sunt predate de moasele spitalului. Acum deja a inceput un modul, insa pentru urmatorul va puteti prezenta la Filantropia din 4 octombrie. Pentru relatii, puteti suna la centrala spitalului: 318.89.34

Floricica Debutanta flosim's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    952
    Dorissa, povesteste-ne si ce va invata la aceaste cursuri. Eu sunt curioasa, desi nu cred ca in Iasi se fac undeva astfel de cursuri. Dar macar sa aflu ce pierd.

Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Pai Flosim, la primul curs ni s-a vorbit despre fecundatie...ne-au luat de la zero (erau si viitori tatici in sala, extrem de atenti), despre hormonii din sarcina, despre probl care pot aparea in diferite etape ale sarcinii, despre modif asupra organismului femeii (fizice+psihice), testele mai importante care se fac de-a lungul celor 9 luni, despre alimentati gravidei si cam atat (bine, am destule notitze :D)...Urmatorul curs va fi despre nastere, asa ca o sa va pot spune mai multe. Daca vrei, pot detalia anumite subiecte care au fost atinse in acest prim curs (din cele enumerate mai sus). Recunosc, majoritatea raspunsurilor le stiam de pe forum, de la fetele care au devenit mamici sau viitoarele mame...

Floricica Debutanta flosim's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    952
    Dorissa, multumesc. Nu cred ca are rost sa detaliezi acum unul din subiectele pe care, ca si tine, le stiu deja. Astept noutati, si atunci te voi ruga sa le detaliezi. POate va da sfaturi si despre cum sa ingrijesti pe bb in primele zile de viata, ca am mari emotii.

Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Sper sa ajungem si la asta...deja imi fac lista de intrebari pt sapt viitoare, cand vom vorbi despre Nastere. Sigur va tin la curent Flosim!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari