Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita piersicutza75's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2006
    Postari in forum
    17
    Buna,

Stie cineva vreo cura de slabire care este permisa in timpul alaptarii?

Va multumesc.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Dar de ce vrei sa faci cura de slabire in timpul alaptarii?
    Tu tii mai mult la tine decat la bebe?
    Ai timp berechet!
    Trebuie sa ai grija de bebe sa-si ieie tot ce-i trebuie de acum .Laptele matern este cel mai bun :alimentatie si medicament!

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Nici sa nu te gindesti la cura de slabire.Am incercat si eu si copilul sugea apa de la mine si a trebuit sa-i dau supliment de lapte praf ca nu lua in greutate.Nici exercitii fizice nu poti sa faci pentru ca se amaraste laptele.

Floricica Nou Venita mamaomida's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2006
    Postari in forum
    5
    trebuie sati dau dreptate dar asta nu inseamna ca trebuie sa mincam pe rupte

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Dar , nu spune nimeni ca trebuie sa pape o mamica pe rupte!
    Este oricum clar ca trebuie sa manace o mamica care VREA sa alapteze!si sa se abtina de la mancaruri piparate ,varza si fasole ,daca vrea sa doarma bine bebe si sa nu aiba crampe

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    mai fetelor, putem manca orice dar nu oricat. eu, din pacate am o problema cu dulciurile, de la care nu ma pot abtine. asta-i si motivul pt care m-am ingrasat dupa nastere ca in timpul ei mancam foarte sanatos: salate, fructe, gratar, in cantitati ponderate - asa imi dicta organismul. iar varza si fasole putem manca putin. cand o alaptam pe cea mare mancam orice si acum nici ea nu e mofturoasa ( cel mai mult ii place sa-mi ,,fure,, cate jumatate de ceapa cand fac mancare si sa muste din ea ca din mar).

Floricica Nou Venita elaq31's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    130
    Si eu mancam dulciuri mai tot timpul dar abia acum dupa 11 luni tin cura de slabire desi eu nu am alaptat decat 1 luna.
    ELA&STEF

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    De ce ai alaptat numai 1 luna?

Floricica Nou Venita alinabirta's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2006
    Postari in forum
    2
    Buna,eu sunt noua pe acest forum dar indraznesc sa iti raspund; eu atata timp cat am alaptat nu am incercat nici o cura de slabire abia acum incerc sa ma aptin de la unele mancaruri si dulciuri.Am alaptat 1 an si 2luni,asa ca atat cat ai lapte nu face sa nu ii dai la micut sa suga pt ca laptele matern este,zic eu mana cereasca, pt ca baietelui meu nu a fost bolnavior ,a avut imunitate buna.

Floricica Nou Venita yoyo26's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2007
    Postari in forum
    67
    Carmen unde ai auzit ca exercitiile fizice amarasc laptele?Unde ai citit ca sunt tare curioasa?
    De cura de slabire nu incape vorba.Nu trebuie sa mananci ca un elefant ci sanatos.Asta este cel mai important lucru?

nadupen76@yahoo.com
    Guest
    eu am luat foarte mult in greutate in timpul sarcinii,si,dupa nu pot sa spun ca am dat jos ceva.de aici mari probleme:greu sa dorm,sa merg psihic.la pamant pt ca nu am "decat vreo 20kg in plus"si,desi ma plimb ore-n sir,nu ma prea dau in vant dupa dulciuri,greutatea mea se mentine.prietenele-mi spun c-o sa am timp dupa ce nu mai alaptez si-o sa slabesc la loc dar eu,cand vad ce greu ma misc,simt ca ...mor

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari