Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice rocksy's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    Voi ce faceti ziua cu bb?Cum va descurcati?Coralia are 6 luni si 6 zile si nu vrea sa mai stea in patut,doar in pat cateodata, si in rest numai in brate.Nu stiu ce sa ii mai fac.Pana la 4 luni era foarte cuminte, statea numai in patut, dar decand i-au dat dintisorii, la 4 luni si 4 zile, am tinut-o in brate 2-3 zile ca sa nu mai sufere, si acum nu vrea decat in brate....Ce sa-i fac??

Floricica Nou Venita pinteaanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2007
    Postari in forum
    53
    incearca sa pui o plapumiora pe jos si sa o lasi acolo, ii pui si jucarii, te mai joci cu ea, dar macar nu o tii in brate. bebele meu are 7 luni si il pun pe plapumioara si se intoarce pe burta si se taraste prin toata camera, urmeaza in patru labutze....

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    Buna..hai pe Bb din februarie, martie, aprilie, mai

Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    voi incerca...nu stiu ce sa zic...pt k deja merge pe burta si nici pe jos nu pot sa o las prtea mult...e foarte nazdravana :))

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    eu i-am luat un balansoar(poti sa-l faci sa nu se miste)si sta in el ca intr-un fotoliu,poti sa intri in album la mine ,am cateva poze cu el,si cand vrea sa ma vada tot timpul,il pun in el si-l duc cu mine prin toata casa.

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    Eu la 6.5 luni l-am us in premergator si asa avea de lucru. Ma urmarea toata ziua prin casa. Mai avem si un tarc pe la l-am folosit cu succes. Il puneam ziua in tarc si isi facea de lucru cu jucariile pe acol.Eu la 6.5 luni l-am us in premergator si asa avea de lucru. Ma urmarea toata ziua prin casa. Mai avem si un tarc pe la l-am folosit cu succes. Il puneam ziua in tarc si isi facea de lucru cu jucariile pe acol.

Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    i-am luat premergator, si o tin in ea, dar imi e frica sa o las mai mult de 10-15 minute, pt k are doar 6 luni,si imi e teama sa nu ii afecteze coloana.Premergatorul se face si balansoar, si ii place f mult.Se plima singura prin toata casa.Nu sta singura in fundulet deocamdata,decat ajutata,sau sprijinita.Insa in premergator in place!!Tipa si zambeste intr-una.Ne mai facem si noi de lucru, dar prefera toto bratele :)) Nu vrea sa stea in patut ziua sau in pat

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    luka are aproape 6 luni si nu avem probleme deloc in timpul zilei,se trezeste la 8-9 il las singur in patut 20 min pana imi verific emal-ul,mergem la bucatarie il pun in scaunelul lui,beau cafeaua mergem din nou in camera se joaca inca o ora singur,dar stau langa el,adoarme singur pe la 11 o jumatate de ora si se trezeste fresh pentru urmatoarele 3 ore,timp in care il iau la bucatarie gatesc mancam ne jucam si apoi iar sominic 30min-o ora.cand se trezeste mergem afara sau la cumparaturi si uite asa mai trece o zi,somnel la 8.30.Nu il tin in brate decat foarte putin.incearca sa o distragi cu jucarii cand vrea in brate sau vorbeste cu ea canta-i in diferite tonalitati..

Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    Esti super norocoasa !! :) In ce fel de scaunel o tii?Scaunel de masa pt bb?Si nu o doare spatele?Eu dak intru in bucatarie cu ea, si mananc sau beau ceva, trebuie sa ii dau si ei, pt ca saliveaza. :)) La masa trebuie sa o luam cu noi, si sa ii dam si ei .Mananca cot la cot cu noi.De la macare gatita la salate de rosii sau verdeatza.Orice gust nou e o provocare pt ea.

Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    Si adoarme singur?fara sa stai langa el??

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Saptamana trecuta am fost foarte bolnava si amiincercat o noua metoda sa-l adorm pana atunci doar leganat pe picioare adormea,nu-mi era greu sa fac asta insa fiind bolnava chiar nu eram in stare si l-am lasat pentru prima data in 5 luni jumatate sa planga mai mult de 3 minute,si uite asa dupa 10 min de plans cu mici pauze a adormit puiutzul meu,de doua ori asa si apoi singur fara plans,dar stau langa el deocamdata mai tarziu o sa-l las si singur sa adoarma.
    Scaunelul este un balansor, in scaunul ptr.papa il tin doar cand papa..si mai nou am inceput sa folosesc tarcul care se pare ii place..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari