Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marienko's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2007
    Postari in forum
    41
    hai sa vedem...cum stam cu sexul? cat? cum? pana cand? am devent femei al caror scop este acela de a creea o minune...si in consecinta cum privim sexul...ca doar el ne-a adus aici...sau cum este el privit de partenerii nostrii? un al treilea sufletel intervine intre noi. cum ne adaptam?

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    interesanta tema. sexul tine in primul rand de sanatatea viitoarei mamici. de exemplu, caz particular, eu! am avut un inceput de avort spontan (acum avem 9 saptamani) si ni s-a interzis contactul sexual. ASTA E[cusca]

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    CAT DESPRE PASIUNE.... Cred ca iti poti imagina ca suferim amandoi ca niste eroi.... ne-am iubi oricand si la orice ora...... poate si pentru ca stim ca nu avem voie...... eu cred ca dragostea (pasiunea) este si mai mare acum

Floricica Nou Venita marienko's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2007
    Postari in forum
    41
    intradevar partea cu daca stii ca nu ai voie parca atunci vrei si mai mult. am trecut si noi prin asta.un mic defect de acolare la inceputul sarcinii.am rezistat eroic primele 12 saptamani de sarcina pana s-a ridicat interdictia.
    din ce cauza ai avut inceput de avort spontan?
    insa timpul a trecut repede...acum suntem in 33 de saptamani...si au intervenit parca niste interdictii morale...mai participa cineva

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Eu am facut cerclaj la 17 saptamani si ni s-a interzis contactul sexual.Am rezistat,am considerat ca este foarte important copilul,am un sot intelegator,cred ca conteaza foarte mult asta.Acum avem un bb sanatos,nascut la termen.Ne iubim la fel ca inainte,pasiunea este aceeasi nu s-a schimbat nimic.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Noi am avut interdictie abia la 7 luni, desi de la inceput uterul meu nu s-a prea ridicat, dar sotul meu a zis ca el nu vrea sa vatameze copilul, si trebuia sa il hartuiesc sa participe, si nu era in apele lui.l Iar apoi l-am lasat in pace, ca doar nu era sa stresez omul cu facutul de dragoste.

Dar apoi, totul a revenit la normal.
    Deci la noi taticul s-a interzis singur.

Floricica Avansata laurac's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2007
    Postari in forum
    1.405
    La noi inca este bine. Adica se poate si inca bine tare. Imi place foarte mult ca e mult mai grijuliu, nu care cumva sa vatame pe mami sau puiut. Si e mult mai multa apropiere... Mie mi se pare ca e mai multa profunzime in ceea ce simtim.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    si eu am avut probleme asa ca ni s-a interzis vre-o 2 luni iar apoi si-a interzis sotul
    m-am si certat cu el si tot nu prea a vrut
    acum cand ma gandesc ma umfla rasul
    il cam obligam saracul

Floricica Nou Venita pufyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2007
    Postari in forum
    15
    Mai, din cate am citit, ai voie sa faci sex in timpul sarcinii cam pana la 6-7 luni, bineinteles cu multa grija.
    Nu stiu ce au barbatii astia!!! Credeam ca numai sotul meu s-a autointerzis, inca de la luna a 2-a, apoi de la 3 luni ni s-a interzis din cauza eminentei de avort...
    Acum am scapat!!
    [fetita care danseaza]

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Si la noi au fost probl mari inca din a 2a luna de sarcina si ni s-a interzis total...Totusi, ceva metode de apropiere am mai gasit noi, asa "babeste" :)))...
    In general, oricat de bine ar merge sarcina, dupa 7 luni e mai bine sa renuntam la sex, deoarece poate declansa nasterea...
    Fetelor, cele care puteti profita, "spor la treaba"!

Floricica Avansata laurac's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2007
    Postari in forum
    1.405
    Hihihiii, Dorissa, multumim. Mai tineti minte reclama aia celebra? "Daca vrei, poti"... Fereasca Dumnezeu de dureri... ca in rest orice e posibil. Uuuuffff, mama denaturata ce sunt :D

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari