Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita emanuelavrachliotis's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2006
    Postari in forum
    16
    Sunt disperata!M-am ingrasat foarte tare dupa ce am nascut.In timpul sarcinei am luat doar 11 kg.Dar dupa ce am nascut am ajuns la 82 de kg de la 63 .Problema este ca alaptez inca si nu stiu ce sa fac.Nu ma mai suport!

Floricica Nou Venita andra_mihu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2006
    Postari in forum
    7
    Emanuela, atat vreme cat alaptezi nu vei putea slabi, pentru ca organismul are tendinta de a face "rezerve" pentru a se asigura ca este stimulata lactatia. Dealtfel, nici nu e recomandabil sa tii diete in aceasta perioada, pentru ca si calitatea laptealui va avea de suferit.
    Tot ceea ce poti face e sa faci miscare sub orice forma - mers pe jos, alergare, aerobic, sarit coarda, inot etc. Evita bauturi dulci, carbogazoase (sucuri) si dulciurile. Vei avea timp sa slabesti dupa ce nu mai alaptezi.

Floricica Nou Venita ankpaduraru's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2006
    Postari in forum
    9
    am nascut de 4 luni si nu reusesc sa slabesc deloc.am cu 15 kg.in plus,tin regim dar nu dau jos aproape deloc .sfaturi?

Floricica Nou Venita simona_mironescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    44
    Eu in timpul sarcinii am luat 24 kg si 14 kg le-am dat jos in primele 2 saptamani, dar restul de 10 nu pot deloc sa le dau jos. Am 8 luni de cand am nascut dar inca nu am inceput nici o dieta deoarece alaptez. Nici mie nu-mi place ce vad in oglinda, asa ca incerc sa nu ma uit prea des.

Floricica Nou Venita anadamian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2006
    Postari in forum
    43
    Dragele mele, eu am luat 30 kg in timpul sarcinii! inainte aveam 65 kg si 1.75 iar in ziua in care am nascut avema 1.95! Credeam ca nu o sa mai capat forme! Dar, fetita mea are 1 an si 2 luni si eu mai am de dat 5 kg jos, dar partea buna este ca din ce in ce capat forme! Si tind sa cred ca voi ajunge iarasi la 65! La nastere cred ca am pierdut 5-7 kg!Si eu am incercat diete, gimnastica...dar daca aveam timp....si nu am avut nici un succes! Partea buna in pierderea treptata a kg a fost ca m-am acceptat asa cum eram, mi-am cumparat haine ca sa nu arat ca dracu! am facut tot posibilul sa ma fac pe mine sa ma simt bine, si sa ma plac pe mine! Surpriza! Nu dupa mult timp au inceput hainele sa joace pe mine, am slabit un nr, apoi alt nr. si alt nr. si mai am un nr. (la haine)! Sfatul meu, Cu grija la alimente(fara excese) si cu buna dispozitie, somn/odihna, masaj realizat la domiciliu cu o crema hidratanta de corp sau chiar anticelulitica......si rabdare! multa rabdare! Important este sa va ingrijiti: sa nu aanulati epilatul ca vezi doamne nu va vede nimeni! sa va faceti masti la fata, sa va ingrijiti cosmetic vorbind! Frumusetea nu vine numai din revenirea la kg. din nainte de sarcina! Important este sa va simtiti feminine, sex-apiloase! chiar daca mai avem o burtica, sau un fund mai rotund.....sau niste solduri mai voluptoase....! Ganditi-va ca trebuie sa fim frumoase, dar ca frumusetea nu vine numai de la exterior si si din interior ....si nu in cele din urmna....de la bebele care este langa noi sau in bratele noastre!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    EU AM SLABIT USOR!DELIA DOARME LA ORA 2 !! ITRE TIMP EU MERGEAM IN PARC SI ALERGAM!INTR-UN PARC MARE!INTR-O LUNA LUMEA MA OPREA SI MA INTREBA DACA COPILUL DIN CARUCIOR E AL MEU!SE MIRAU!

Floricica Nou Venita dianablidaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2006
    Postari in forum
    161
    nu e de ajuns regimul e nevoie si de efort fizic cat mai mult. sper sa reusesti. bafta imbratisare

Floricica Nou Venita diana_clara's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2006
    Postari in forum
    36
    Recomand sa se bea PE NEMANCATE SI CU INGHITITURI RARE CEAI NEANDULCIT si caldut (nu prea tare, caci nu mai actioneaza planta), ori apa calduta.
    Ceaiurile se beau prin rotatie. De regula, un amestec de ceaiuri se foloseste 2 saptamani, dupa care se trece la alt amestec.
    E recomandabil felul 1 si 2 de mancare (supa si ...). Felul 3, DULCIURILE SE MANANCA inainte de mancare, ori in alt moment al zilei.
    FRUCTELE e indicat sa se consume doar dimineata.
    Asadar, CEAIURI = inainte de orice mancare, APA PLATA = dupa orice mancare, si pe parcursul zilei.

Floricica Nou Venita sweety's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.03.2006
    Postari in forum
    3
    buna!iti recomand serviciile salonului Betty Blue.mai multe detalii le gasesti pe net la www.betty blue.ro

mgm
    mgm este offline.
    Floricica Nou Venita mgm's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2005
    Postari in forum
    40
    Buna mamicilor!Mie mi-a folosit supa de varza(poate ati mai auzit de ea),iar in rest,multe fructe(inainte de masa) si legume,fara dulciuri si paste,si fara mancat seara dupa ora 19.Axati-va pe gratare si salate si mai ales nu va infometati!!!(cand va e foame incercati sa rontaiti legume-de ex. morcovi).Micul dejun trebuie sa fie masa cea mai bogata,apoi pranzul-echilibrat,iar cina-usoara.Beti multe lichide-apa,ceai si neaparat faceti miscare.Sportul e de neinlocuit-daca nu aveti timp sa mergeti la sala sau sa faceti jogging,incercati acasa-eu dimineata deschid geamul si fac cateva exercitii timp de 10-15 minute.Ma simt mult mai bine dupa si ajuta.De asemenea ajuta mult miscarea in aer liber,de orice fel.Si nu in ultimul rand masajul-puteti sa masati singure cu orice crema zonele care va "deranjeaza".Astea au functionat la mine.Sper sa va fie de folos.Mult succes!!

Floricica Nou Venita tushca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2006
    Postari in forum
    32
    Dragele mele!! nu disperati! :)) se poate sa fiu eu un caz fericit dar va spun ce e cu mine... am luat in greutate pe timpul sarcinii 20kg si acum cand baietelul meu are 11 luni eu nu mai am pe mine nici un kg in plus. cum am facut?!... nici eu nu stiu.. am mancat pe ap[ucate si mai ales dupa ce a ainceput sa meaga nu mai stiam la sfarsitul zilei daca am mancat sau nu! nu va infometati! cea mai buna metoda pentru toate mamicile indiferent daca alaptea sau nu este sa mancati putin si des, in acest fel arderile vor fi mai puternice si nu se va mai depune grasimea, si nu trebuie sa va abtineti de la nimic. putin si des, apa plata cat mai multa si pentruu ca a venit si primavara hai in parc sa ne plimbam piticiii. va doresc numai sanatate voua si piticilor

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari