Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristinn's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2005
    Postari in forum
    1
    Pana in prezent sunt singurii care fac lucruri de calitate si care folosesc personal specializat. Daca voi mai stiti si altele, va rog sa-mi spuneti si mie.Fetita mea are 10 ani si este indragostita de matematica

Floricica Nou Venita melus's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2005
    Postari in forum
    1
    Intrati pe www.povesti.com, de aici am cumparat pt. copilul meu cd-uri educative, vrea sa spun ne-a ajutat foarte mult sa invete limba romana.

Floricica Nou Venita mihaelam's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2005
    Postari in forum
    23
    De ce folosim cd-uri educative pt copii? Am inceput sa ne educam copii in fata calculatorului?Pana si povestile vad ca sunt acum in format electronic....invata si matematica cu ajutorul unor programe.....incep si io acum cu "pe vremea mea ...nu era asa". Nu sunt impotriva educatiei prin intermediul calculatorului dar totusi mi se pare exagerat sa ii invatam pe copii abecedarul sau cum sa numere stand in fata calculatorului. ...

Floricica Nou Venita nico's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2005
    Postari in forum
    1
    Pentru ca nivelul de intelegere al copilului este folosit la maxim iar capacitatea de memorare, aplicare si evaluare a cunostiintelor creste dramatic fata de nivelul celorlalti copii, oferind astfel, mai tirziu in viata, un avantaj poate definitoriu; si, nu este exagerat sa ii invatam abecedarul sau sa numere pe calculator doar ne adaptam la vremurile in care traim, calculatorul fiind doar o alta jucarie care poate oferi mai multa si mai bine organizata informatie decit dau jucariile clasice. In plus, atunci cind va creste, calculatorul nu ii va aparea copilului mare sau adolescentului numai un obiect pe care poate vedea filme sau va rula jocuri ci si un dispozitiv care poate face si treburi serioase. Parerea mea !

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Inteleg care sunt beneficiile calculatorului, dar oare acest instrument nu izoleaza, multi copii prefera sa petreaca timpul in fata calculatorului si nu sa interactioneze cui alti copii de varsta lui. Ce parere aveti?

Floricica Nou Venita cattaniut's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    47
    Trebuie sa existe un echilibru ...calculatorul si oprerarea cu el ....sunt necesare pentru ca e un instrument pe care-l intalnesti in viata de zi cu zi ....la varsta la care copilul trebuie sa cunoasca cat mai multe lucruri nu e indicat ca acesta sa devina singurul mod de a decoperi ceva .... Trebuie impusa si joaca cu ceilalti , plimbarile si alte mijloace de distractie....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari