Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita brigita botezan's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2007
    Postari in forum
    20
    Am un baietel de 1,2 luni ,nu mananca fructe inafara de banane si mere rase sau zdrobite cu biscuiti.Orice fruct ii dam in mana le arunca ,crede ca-i minge.Spuneti-mi cum sa-l prostesc sa manance ca dinti are destui cu ce sa roada.

Floricica Nou Venita gabrielacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2007
    Postari in forum
    49
    cred ca trebuie sa ai rabdare.vreo 2 luni bia a refuzat sa manance cu lingurita,nu mai manca nimic numai ce tinea ea in manuta si cele mai la indemana au fost fructele,cu toate ca se murdareste toata...bia refuza daca ii dau ceva pasat,nici macar zbrobit cu furculita nu vrea,doar bucati mari pe care le tine ea.ai rabdare!

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    incearac sa-i faci cubulete mici din kiwi,piersici,nectarine,struguri,cat mai diversificate,sa vada el culori multe acolo in castronel,sa vezi poate papa

Floricica Nou Venita sorinas's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    5
    Exemplul personal e important.Incearca sa mananci in fata lui fructele pe care le respinge si sa le lauzi cat poti.Eu faceam ceva de genul:,,Ce bine ca nu le vrei tu!Abia astept sa le mananc eu!Vai ce bune sunt!"Asa azi ,asa maine si macar de curiozitate tot va gusta .Daca nu-ti iese poti sa i le amesteci in marul ras sau cu banana in cantitati nu prea mari ca sa nu le ,,detecteze"
    Succes!

Floricica Nou Venita brigita botezan's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2007
    Postari in forum
    20
    La mine e problema ca nu tine in mana fructele sa le manance,le arunca,spune ca e caca.Pasate le mananca.

Floricica Nou Venita sorinas's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    5
    Atunci e ok! Important e ca le mananca,nu conteaza sub ce forma.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari