Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adrianutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    47
    as vrea sa stiu si eu daca cineva sa confruntat cu polipii la copii ca mie mi sa spus mai demult ca fata mea ar avea polipi dar apoi alt medic a zis ca nu are de atunci a trecut aproape un an iar acum am observat ca de ceva timp fata mea doarme cu gura cascata si respira greu.daca ati trecut prin asa ceva va rog spuneti-mi si mie ce simtome au avut

Delia si Adriana

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    eu cand eram mica eram in aceeasi situatie ca si fetita ta.respiram greu si dormeam cu gura cascata si tineam gura cascata si in timpul zilei, din cauza asta raceam foarte des si dupa o perioada ma dureau si urechile foarte rau.
    pana la urma mama a decis sa fie scoase, la sfatul unui medic si asa a facut. totul a revenit la normal si gurita s-a inchis si durerile de urechi au trecut.de mult eori durerile de urechi se datoreaza polipilor insa lumea nu prea stie astfel incat copii sufera foarte mult. s-ar putea insa ca fetita ta sa fie ok si sa is revina,du-te tot la unul din cei doi medici si spune-i sa o consulte cum tbuie si sa iti spuna de ca doarme cu gurita deschisa si respira greu

Floricica Nou Venita leokris's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2007
    Postari in forum
    34
    buna,baietelul meu facea foarte des puroi in gat cu febra mare si la varsta de 2.6 luni l-am dus la operatie acum are 5 ani si de atuncea nu a mai fost bolnav,dormea si el cu gurita deschisa si sforaia dar urechile nu l-au durut niciodata

Floricica Nou Venita isabela_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    261
    buna,
    am o fetita de 3 ani. acus pe 24 mai ii implineste.
    in aprilie 2007 am operat-o de polipi.
    sa stii ca nu e o operatie foarte grea, e suportabila pt copilul mic, indiferent de ce virsta are.
    um se comporta? cum mi-am dat seama ca are polipi?
    pai cind racea(si racea foarte des)i se infunda nasucul foarte rau adica se trezea noaptea prin somn si plingea ca nu poate respira, nu imi facea febra si sforaia rau de tot. astea au fost simptomele fetitea mele.
    si ai grija daca nu are probleme cu amigdalitele nu i le scoate, eu nu li le-am scos.
    acum e bine, sanatoasa in ceea ce priveste gitul si nasucul.
    o zi buna

Floricica Nou Venita marosi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    5
    Eu sunt cea mai fresh cu scoaterea polipilor acum o saptamana si se comporta foarte bine are 2 ani si 4 luni.Sincer mi-a fost frica la inceput sa-i fac operatia dar totul a decurs bine.Si noi am avut probleme , cand se racea i se infunda nasul, nu putea sa respire , a facut si puroi..injectii..Si asa am ajuns sa-i scoatem.Dute cu fetita la un ORL-ist bun , fai un control ca lumea si daca este necesr sa-i extirpeze nu ezita sa nu o faci, e mai bine ptr.copil.
    Multa sanatate si te asteptam su noi mesaje !

Maria_TM

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari