Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Buna,fetelor!Am o prietena ,tot invatatoare care are o fetita de aproape 6 ani.La anul e hotarata sa o inscrie la scoala,in clasa in care ea preda.Voi ce parere aveti,este bine ca ea sa-i fie si mama si invatatoare?Credeti ca apare subiectivismul?

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    nop,s-ar putea sa fie chiar mai rea cu copilul ei!
    eu stiu un ex de la bunicul(a fost invatator) meu,era ft "dur" cu sora mea mai mare,pt ca vroia sa fie cea mai buna!
    dar nu cred ca e o idee buna....

cristina elena
    Guest
    Eu zic ca nu e bine sa-i fie si mama si invatatoare.
    Mama e mama si intr-adevar ca invatatoare a fiicei ei va fi mai "dura" cu ea la clasa. Si tatal meu e invatator si pe sora mea cand a dat-o la scoala nu a vrut cu nici un chip sa fie la el in clasa. Plus ca fiind cadru didactic parintele are dreptul sa-si aleaga la ce invatatoare va fi copilul ei (asa era atunci, nu stiu cum e acum). Si eu zic ca fetita va fi oarecum "marginalizata" de colegii ei deoarece e fata doamnei invatatoare; nu stiu daca am ales foarte bine cuvantul dar oricum va fi privita altfel de colegii ei decat daca ar fi inscrisa la o invatatoare care sa nu-i fie mama.

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Si eu am sfatuit-o sa gaseasca alta invatatoare...

Floricica Nou Venita rudi's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2006
    Postari in forum
    10
    copilul va suferi foarte mult -cat de bun ar ,colegii vor considera ca a fost avantajat !

Floricica Nou Venita mojocx's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    4
    Și eu am aceeași părere. Mama e mama. Doamna e doamna. Cunosc o doamnă învățătoare care a făcut acest lucru. A regretat. Băiatul cel mic l-a dat la o altă doamnă învățătoare.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari