Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    Problema mea este urm.nu stiu cum sa procedez atunci cand baietelul me de doar 1 an si 4 luni face crize atunci can nu este lasat sa faca ce vrea sau cand nu i se da ce vrea sau nu este lasat sa stea unde vrea. De exemplu adora animalele ar sta toata ziua uitandu-se la ele in momentul in care vreau sa-l iau de acolo sa mergem la plimbare incepe sa planga , sa dea din picioare daca il iau in brate ma loveste si ma trage de par. Este prea mic pt. a fi pedepsit ? ii explic dar nu stiu la aceasta varsta cat intelege? Va rog ajutati-ma cum sa procedez.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    trebuie sa ajungi l ao intelegere cu el
    te uiti la dadaca pe prima
    daca nu inabusi in fasa comportamente de genul asta asa iti va face si mai tirziu
    eu pe cea mare am lasat-o de vreo 2 ori sa plinga si nu mi-a mai facut

Floricica Nou Venita merisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    7
    am si eu. e un pic mai mare, are doi ani si jumatate, dar a inceput tot cam pe atunci.Nu trebuie sa cedezi.Cu rabdare, dispusa sa suporti chair si o jumatate de ora de urlete continue, la urma tu vei invinge..Se va mai intampla o data, cel mult de doua ori.Important e sa fii ferma si nu uita: NU CEDA!

Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    Deci trebuie sa-l las sa planga pana se linisteste . eventual sa-l las singur in camera.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Trebuie sa-l lasi sa planga ,pt. ca ei inca nu vorbesc .Asta este manifestarea copilului .daca ii dai ceea ce vrea tot timpul, va fii mai greu cand e mai marisor. Stai linistita ca ei pricep, acum ne cerceteaza pana ne prind pc. slab.Incet si cu rabdare muuulta!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Buna ziua! Numele meu este Laura Mirancea si va contactez de la emisiunea Supernanny de la Prima TV. Noi cautam parinti care doresc pentrul copilul (copiii) lor o educatie foarte buna, care doresc sa-si dezvete copilul de unele obiceiuri sau pur si simplu sa aiba in preajma, cateva zile, o persoana specializata in educarea copilului.
    Daca doriti sa participati la aceasta emisiune,una dintre conditii este sa aveti un copilas cu varsta intre 4-8 ani si care sa nu fie prea linistit sau prea ascultator . In plus, veti fi recompensati pt participare.Adresa de mail la care va puteti inscrie este: laura.mirancea@paprika.ro, unde va rog sa lastai si un nr de telefon la care sa va pot contacta pentru a va oferi mai multe detalii.
    O zi frumoasa tuturor!

Floricica Novice pintilie gabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    477
    salut fetelor si eu ma confrunt cu un copil cam asa dar eu daca il las sa planga mult incepe sa vomite.ei eu ce pot sa-i mai fac?[vomit]

Floricica Nou Venita isabela_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    261
    buna mamicilor
    exact aceeasi odrasla ca a voastra am si eu. a mea e o fetita de 2 ani si 10 luni si e mai rea decit un baiat. nu mai stiu ce sa-i mai fac.. daca nu ii dau ce vrea ea, maraie. da.. exact.. face ca o pisicuta si este enervant zgomotul ala.
    ori e din cauza serviciului ca vin prea nervoasa si stresata ori copilul meue prea incapatinat[in stare de soc]

Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    261
    nu cred ca merge faza cu lasatul sa plinga

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    cu toate ca niki eo nazdravana...de cele mai multe ori cand vad ca face "urat"...o pun in tarc(patut) si o las acolo pana isi revine.
    in acele momente nu o bag in seama,imi vad de treaba mea sii ii trece,ba chiar si adoarme,ca de ex acum:)
    avea si biberonul cu lapte langa ea si a adormit!
    am avut rabdare si am reusit!

Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    261
    vezi gabriela.. ca nu poti lasa un copil sa plinga chiar asa de mult. dar a mea nu plinge miriie, deci ma scoate din pepeni.si de nervi imi vine sa o bat de nu se vede. dar parca nu ma indur si o incui in dormitor pe intuneric..cind e seara, si cind e ziua o las singurica si striga..."mama te rog nu mai, fac vino sa ma iei" si citeodata i se face mila lui tatasu si se duce el sa o ia din dormitor dar ea nu...vreau sa vie mama...si iar..."mama vino te rog iarta-ma"
    si ce sa fac in cazul asta..mi se rupe inima. e o smechera si jumatate.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari