Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita popmonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    8
    Am baiat de 5 luni si mi se pare ca are penisul prea mic, adica desi el a crescut normal, am impresia ca penisul are aceleasi dimensiuni ca la nastere. Nici decalotarea nu am facut-o prea corect. E posibil sa inceapa dezvoltarea mai tarziu sau va ramane un defect? Are cineva idee sau experienta practica in acest caz? Multumesc.

cocolino12
    Guest
    eu zic sa nu iti faci probleme de pe acum.De la aceasta varsta inca nu iti poti da seama daca are probleme.Eu zic sa mai astepti.

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    8
    multumesc de incurajare, dar nu am rabdare sa astept evolutia, as vrea sa am siguranta acum ca e bine.

Floricica Senior mihaelush4's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2007
    Postari in forum
    2.551
    Daca ai dubii referitoare la starea de sanatate cred ca ar trebui sa consulti un chirurg pediatru.Ei se ocupa de problema asta.Si eu am fost cu baiatul si ne-a explicat si cu decalotarea.Unii medici considera ca daca e nevoie,o decalotare fortata se va face la 1 an.(cel putin asa s-a intamplat la baiatul meu)Dar parerile sunt diferite.Ca sa te linistesti,mai bine consulti un chirurg.Multa sanatate la bebe.

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    8
    cu decalotarea o scot eu la capat, fara indoiala...dar cu marimea...? De unde sa stiu daca e un defect sau e posibil sa fie ceva care se normalizeaza cu cresterea?

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    tu trebuie sa te uiti la scrot daca sunt coborati amindoi testiculii ca doua mingiute sau nu stiu ce ex sa-ti dau. punel pe sotul tau ca el trebuie sa stie ,si sa urmaresti daca i se scoala putulica .astea sunt mai importante ca putulica o sa inceapa sa-i cresca

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    8
    Ambele testicule sunt coborate in scrot si are erectie. O sa mai astept sa creasca...

cristina elena
    Guest
    Mamica Monica eu zic ca prea te stresezi mai ales ca bebicul tau are deabia 5 luni. Cat ai vrea sa creasca in 5 luni draga?!

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    subscriu ce a zis cris

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    ce inseamna decalotarea penisului?puteti fii mai explicite?mie dr nu mi-a zis nimic cand am fost la control!
    va pup!

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    georgi draga, putulica este invelita intr-o camasuta care poarta denumirea de preput.La nastere acest preput este strans bine in jurul penisului(innafara unui orificiu pe unde sa poata iesi urina)....ei bine acest preput trebuie dat la o parte de pe gland pana la o varsta anume(nici nu stiu bine parca 1 an)dar aceasta practica trebuie efectuata de un chirurg pediatru si se numeste decalotare...mai pe ramaneste scuzeeeeeeee se beleste putulica...sper ca ai inteles

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari