Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita florance's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2005
    Postari in forum
    4
    Am incercat diferite metode de "ingrasare" dar nu am reusit cu nimic sa mai imbunez kilogramele aratate de cantar-baietelul meu nu mananca,nu are pofta de mancare,nu-si doreste aproape niciodata nimic de mancare iar atunci cand cere ceva sunt bineinteles dulciuri sau ceva "interzis".Mai alearga cineva cu mancarea dupa copil prin casa?Am incercat multiple solutii pana la cele radicale-foamea prelungita dar nu a mers.Poate ca nu stiu ceva.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Pentru stimularea poftei de mancare la copii se recomanda infuzia de roinita (musetel)

Floricica Nou Venita gonghiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2005
    Postari in forum
    2
    Dar pentru un copil de 8 luni care nu vrea sa bea nici lapte,nu-i place nici supa,nici cereale? I-am dat si vitamine si tot degeaba

Floricica Nou Venita maryluminita's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2006
    Postari in forum
    3
    buna qonqhiti.referitor la problema ta eu iti recomand sa incerci mai multe feluri de lapte.ii dai un fel si daca nu-i place incerci cu altu si tot asa pana reusesti.daca totusi nu-i place nici un fel,nu-i problema ca nu este singurul copil care nu manca lapte.supa incearca sa o faci ca pt tine si poti sa incercI acum sa-i dai si ciorba acra (cu lamaie,bors).cerealele la fel nu-i problema,dar mai insista.poti sa-i dai covrig,paine ,neagra de preferinta (e mai buna pt digestie).si noi am trecut prin aceleasi probleme (mai putin cu laptele)dar le-am depasit.luca nici acum nu agreaza supa dar mananca f bine ciorba acra.mai vb si asteptam vesti bune
    [floare galbena]

Floricica Nou Venita adria's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    2
    Nici baiatul meu de 5 ani si 4 luni nu cere niciodata mancare iar atunci cand mananca sta 1 ora si tot nu termina un fel de mancare (chiar daca il intreb pe el ce vrea sa manance)

Floricica Nou Venita elenaciucurovschi's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2006
    Postari in forum
    3
    Buna sunt Elena si am un baietel de 8 luni, care pana acum 1 luna manca foarte bine, de 4 ori pe zi (de 2 ori lapte, 1 masa de legume pasate cu carene sau ou si o masa de piure de fructe cu branza si biscuiti). De ceva vreme, am probleme ce mesele lui, nu mai vrea sa manance si face un circ ingrozitor. In plus, de la ultimul control medical nu a luat in greutate decat 200 g. Aveti idee de ce face asa, sau ce as putea sa fac sa-i revina pofta de mancare?
    Mai vreau sa aud si alte pareri decat cele ale doctorului meu pediatru.

Floricica Nou Venita buciuman raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2006
    Postari in forum
    6
    draga Florance nu stiu cum sa te ajut sau ce sfat sa ti dau ca in aceiasi situatie sunt si eu .am un baietel de 1 an si 4 luni si mananca foarte putin .dar ce sa zic au fost perioade cand a mancat nu foarte bine dar acceptabil .si eu si cred ca , ca si tine si ca si oricare mama ar vrea copilul sa l vada mancand bine te pup si mai putem vorbi

BUCIUMAN RALUCA - ORADEA

Floricica Nou Venita ioanapop's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2006
    Postari in forum
    1
    buna am si eu un baietel de 1 an si 10 luni si de la 1 an parca nu a mai luat in greutate parca tot 11 kg are dar nu pot sa zic ca nu mananca.cand are chef sa manance si asta se intampla de obicei la tara mananca destul de mult dar in rest se mai intampla sa fugim si noi cu farfuria prin casa dupa el.luna trecuta i-am facut un tratament cu penicilina si parca de atunci mananca bine.oricum copii au zile si zile. doctorita lui zice ca este un copil subponderal ca ar trebui sa fie mai grasut la varsta lui dar nu-mi mai fac griji pt greutate atata timp cat el este un copil fericit

Floricica Nou Venita andra_mihu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2006
    Postari in forum
    7
    Pentru stimularea poftei de mancare incercati cu ulei de catina sau sirop de catina. Pe langa asta, e bun si pentru imunitate. Se gasesc la majoritatea magazinelor naturiste sau pot fi comandate si de pe net.

Floricica Nou Venita buciuman raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2006
    Postari in forum
    6
    BUNA ANDRA .SUNR RALUCA DIN ORADEA SI AM INCERCAT SA I AU DE LA FARMACII ULEI SAU SIROP DE CATINA DAR NU MI A FOST RECOMANDAT DE CATRE FARMACISTI SUB NICI UN FEL .MENTIONEZ CA BEBE UL MEU ARE DOAR 1 AN SI 4 LUNI SI NU PREA ARE POFTA DE MANCARE.NU STIU CE SA ZIC .TU L AI FOLOSIT ? SI CATI ANI ARE COPILUL TAU ? ASTEPT RASPUNS .TE PUP .PA

Floricica Nou Venita alina stoian's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2006
    Postari in forum
    1
    buna,am si eu o fetita de 2 ani si 4 luni care s-a nascut cu reflux gastroesofagian si din acest motiv nu am putut sa-i dau alimentatia normala,din acest motiv acum imi refuza mancarea.Manaca un fel de mancarica din carne si legume,dar nimic alceva.Cum pot sa o fac sa-mi accepte si altfel de alimente?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari