Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita liliamalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2007
    Postari in forum
    5
    Buna ziua,

Sunt Liliana si am o fetita de 5 saptamani, care s-a nascut cu greutatea de 3720 grame si a iesit din spital cu 3600 grame.In acest moment are 4000 grame, ceea ce ma ingrijoreaza, tocmai din cauza ca am citit in diverse locuri ca ar fi trebuit sa ia mai mult in greutate.Copilul mi se pare sanatos, deoarece mananca bine, doarme bine, este vioi si viguros.

Va rog frumos cine poate sa-mi spuna daca este vreo problema in legatura cu cat a luat in greutate si daca ati mai intalnit si alte cazuri similare.

Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Liliana,nu ai contactat medicul pediatru?Stiam ca trebuie la varsta ei in jur de 750 g pe luna.

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    a luat prea putin in greutate. al meu in primele 4 sapt a luat 1,1 kg. apoi a inceput usor usor sa scada. luna trecuta a luat 760g.
    intr-o luna nu a luat decat 260g si atunci doc mi-a zis sa incep sa ii dau supliment. si am inceput sa ii dau nan 1. si acum e ok. s-ar putea sa trebuiasca sa ii dai si tu supliment. mi se pare foarte puntin cat a luat.
    nu trebuie sa iti faci griji. daca a luat putin nu inseamna ca e bolnava, ci ca nu e consistent lapte tau. dar sa nu renunti la alaptat, daca incepi sa ii dai lapte praf.

Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    Da putin a luat.al meu a luat pana la doua luni cate un kg pe luna.Pate ca nu e consistent laptele.Icearca sa ii dai supliment

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Liliana, imi pare rau ca iti spun, dar a luat putin in greutate, asa ca cel mai bine, inainte de a lua vreo hotarare, du-te la un doctor si el te va sfatui cel mai bine dupa ce il consulta pe bebe.
    Bafta si sanatate multa!

Floricica Nou Venita diana duicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.04.2007
    Postari in forum
    137
    Liliana, sa iti traiasca bebelul si sa va bucurati de el. In privinta greutatii sint de acord cu Claudia.
    Cel mai bine este sa mergi la un doctor si vei fi si mai linistita. La mine a fost inextrema cealalta, lua prea mult. Dar in final a fost ok.
    Bafta, multa sanatate si sa ne dai in curind vesti bune

Floricica Nou Venita liliamalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2007
    Postari in forum
    5
    Multumesc pentru mesaje.
    Am fost luni la medic si mi-a spus sa-i dau supliment lapte praf.OK.Dar mi-a spus ca, dupa ce alaptez fetita sa-i dau supliment, cat vrea ea sa manance.Dar ea nu mai vrea sa manance atunci.As putea sa-i dau cand ii este foame, dar daca nu o alaptez mai intai, imi este frica, ca ar refuza sa mai suga.
    Tu cum ai procedat Bianca?
    Liliana

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari