Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    De la ce virsta credeti ca are voie un copil sa se joace la calculator? Eu ii dau voie baietelului meu, pe www.starfall.com, pentru ca sunt niste jocuri foarte educative, de invatare a lb engleze! Dar ca sa nu stea prea mult, programez un ceas sa sune si atunci stie ca trebuie sa il inchidem...cam cit timp ar putea sa petreaca la calculator, fara ca acesta sa il afecteze? Baietelul meu are trei ani jumate!

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    eu il las pe necdet de mult la calculator,se joaca,se uita la desene...

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Si nu are probleme cu ochii? Care este perioada de timp pe care o petrece pe zi la calculator? Cu pauze, banuiesc...

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    eu nu prea il las, calculatorul este boala secolului. Va avea destul timp sa-si distruga ochii. Il las numai cand ii pun un CD cu jocuri educative ,macar sa invete ceva, ca si asa unde te uiti e numai rautate si lumea s-a inmultit pe "prosti".

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    pai avem monitor cu lcd,care nu afecteaza ochii,si nu sta toaza ziua in fata lui.nu cred ca ii afecteaza ochii.cel putin deocamdata nu da semne.

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    nu e vb numai de ochi ci de dependenta in fata PC-ului

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    la noi e cu program: jumatate de ora cand vine de la gradi, pana-i pun sa manance, si jumatate de ora mai tarziu. si cu tv-ul incercam sa aplicam aceeasi regula. eu cred ca excesul dauneaza si ochilor si mintii.

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    si nu mai spun ca folosesc calculator pt santaj: nu esti cuminte, nu ai voie la calculator pana maine. si se face bine.

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    In momentul in care e capabil sa utilizeze calculatorul il voi lasa ,dar nu in fiecare zi,sa nu devina dependent ca mami...o sa prestam si alte activitati pentru copii.

Floricica Nou Venita marutza_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2007
    Postari in forum
    2
    Folosesc si eu calculatorul ptr santaj, o las sa deseneze sau alegem fise pe care le scoatem la imprimanta si le coloram impreuna , incercam sa facem din calculator o "unealta" in educatia ei.

Floricica Nou Venita tiger lily's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2007
    Postari in forum
    9
    vai copilul meu este deja dependent de calculator ,din cand in cand ma mai lasa si pe mine trebuie sa ma rog de el si zice hai mami ca te las... si evident ii spun multumesc...,dar eu nu-l las pe net are niste jocuri alese de mine si numai cu ele se joaca sant ff educative.chiar i-am scos net-ul de pe pagina lui personala ,cred ca la 3 ani jumatate, este chiar prea mic ptr net ...are timp...parerea mea...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari