Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dandana74se's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2007
    Postari in forum
    1
    Buna la toata lumea,

am un baietel de 2 ani si 5 luni si pana acum vreo 2 saptamani se cerea singur la olita dar de atunci brusc nu mai spune nimic si face pe el chiar si atunci cand suntem atenti si il intrebam daca vrea sa faca ceva la olita. Mentionez ca nu a suferit nici un fel de soc si nu a fost fortat sa faca ceva. Ce putem face?

Floricica Nou Venita laura mihesan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2005
    Postari in forum
    8
    exact aceeasi problema o am si eu, cu deosebirea ca al meu are deja 2 ani si 8 luni.
    am incercat si cu puncte rosii si negre, si cu mituire, si cu bine, si cu rau...dar degeaba.nu vrea si pace
    ne poate ajuta cineva?

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    incercati direct la W.C. unii nu fac la olita dar fac la W.C

Floricica Nou Venita copi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4
    Al meu nu face deloc la olita, nici nu mai incerc sa-l pun !

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Nasol fetelor.
    Am o colega care a reusit printr-un remediu. Si-a cumparat olita muzicala,si cica a functionat . Copilul ei ar face toata ziua la olita daca ar putea .Inca nu am vazut cum arata aceasta "olita -fermecata"

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Noi suntem mai micute,1an si 10 luni,dar am avut si noi o perioada de intrerupere.Cam 2-30saptamani nu avrut sa se mai puna pe olita,dar sincer nu stiu cum a reusit sa se obisnuiasca iar.Am avut noroc.

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Am vrut sa zic 2-3 saptamani...

Floricica Nou Venita manole nicoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    56
    Al meu are 1an si 6 luni si nu vrea deloc sa stea pe olita.Mai bine facea pe la 8 luni.Nu va speriati,copii au perioade cand au chef si cand nu au,ca si cu vorbitul.Nu-i fortati,lasati totul asa pana o sa revina la normal.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Noi nu facem deloc, nu am putut nicicum sa il pun pe olita,o ia si o arunca ca pe minge.
    DAr mai incercam, direct la WC. AM primit de la bunica un capac mai mic, dinale de bebe, sa il pup pe capacul mare.
    Stam, dar nu facem nimic.
    DAr de spus spune, dupa ce a facut.[constipat]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari