Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mariachim's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2005
    Postari in forum
    41
    Citind rindurile tale, ma regaseam in fiecare cuvint! Intradevar, adolescentii nostri sint "buricul pamintului" si cred ca e firesc la virsta lor sa se simta asa, nu? Eu si Alex cred ca sintem prieteni buni. N-am pretentie sa-mi spuna chiar toate secretele, dar...in mare masura vorbim una-alta.Cred ca atitudinele noastre-a mea si a sotului meu-l-au determinat si pe Alex sa fie mai apropiat de noi. N-am pretentia ca sintem parintii ideali, dar ma laud cind spun ca multi dintre amicii cu care a venit acasa, au afirmat ca si-ar dori ca si parintii lor sa fie ca noi si ca Alex are noroc cu astfel de parinti !! Si "suna" bine, nu? Anul trecut, Dan( sotul meu) l-a surpris pe fiu-su cind i-a spus :" bai baiete...mare noroc ai tu cu doi parinti asa tembeli ca noi!!" Nu cred ca a gresit zicind-i chestia asta...cert este ca Alex si-a dat seama cita dreptate are tatal lui! Este virsta cea mai dificil de descifrat, pt noi, babacii, dar sa nu uitam ca si noi am avut 16-17-18 ani si...tare nu ne placea cind ii auzeam pe parintii nostri : la ora 22 esti in casa...ce tot stai cu orele la telefon...ce te tot uiti in oglida...etc...etc.Nu uit timpul cind eu si sotul meu eram prieteni si mama imi zicea ca la ora 20( nu mint, zau) sa fiu in casa. Si ce era sa facem? Altfel nu mai ieseam din casa...Si aveam atunci vreo 21 de ani ! Nu-mi critic parintii, Doamne fereste, dar parca e mai frumos sa fi prieten cu copilul tau decit sa te impui fara prea multe explicatii. Oricum, meseria de parinte cred ca se invata alaturi de copilul tau...si unde-s mai multi, puterea creste! Inca il mai surprind pe Alex cind ii ghicesc gindurile, mai ales cind e necajit. I-am spus ca asta nu-i mare lucru si daca intradevar iti iubesti copilul, "ghicitul" vine de la sine. O sa inteleaga el cind o sa fie tatic (sper din tot sufletu), deocamdata se uita cam...cis la mine... Ei, dar cam asta e. Sa ne traiasca, sa fie sanatosi, voinici, frumosi si sa aibe numai bucurii si realizari.

Floricica Nou Venita ioana_papusica's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2005
    Postari in forum
    1
    trebuie sa recunosc ca sunt copil si m-am inscris aici ca sa vad ce parere aveti voi despre copii! si, da, ma bucr ca nu sunteti rai. parintii mei sunt cei mai buni!!!!

Floricica Nou Venita carmenutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2006
    Postari in forum
    3
    sa nu radeti va rog!! eu am avut probleme din acestea cu fata mea.....cand era foarte mica (13 ani)!! credea ca sstie tot ci tot ce face e perfect...pana cand.,...a inteles singura ca nu e asa!! de atunci8 suntem cele mai bune prietene...si a devenit si mai populara..mai matura!!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    hey eu am 13 ani...>:P....la 13 ani nu esti "foarte mica" ce *****enie cel mai sacaitor este cand parintii te cred ink un copil si nu lasa din a lor...tata a facut o prostie mare de tot mi-a citit jurnalul si ia venit rau....nu e vina mea...tot timpul le-am demonstrat k am alta mentalitate decat la 13 ani, dar park sunt orbi. in fine eu si tata suntem super buni prieteni si mi-a fost usor sa scap de pedeapsa. :P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari