Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    Am un baietel de doua luni si jumatate si mi se pare ca nu prea mananca destul.Mananca in jur de 80-90-100g la o masa dar sunt mese la care mananca si mai putin.Am fost la medic si a zis ca nu are nimic.I-am dat milumil si apoi am schimbat pa nan dar tot asa manaca.ce ma sfatuiti care ati patit ca mine?Credeti ca mananca destul.Acum are5300 si l-am nascut cu 3600. pupici

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    nu toti copiii mananca cat scrie pe cutie asa era si al meu! nu te speria daca nu plange inseamna ca e satul,iar la 2 luni sta bine si cu greutatea!
    nu il forta-poate ca mananca mai des si aasimileaza ca trebuie!
    sanatate!

Floricica Avansata ramolucas's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2007
    Postari in forum
    2.283
    Daca ia in greutate nu ai de ce sa-ti faci probleme. Daca mananca la un interval de 2 ore , e bine.
    Pupici.
    Eu zic sa continui cu Milumil(parerea mea); mie de la Nan s-a constipat.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Maninca bine, mai ales daca maninca la interval de 2 ore. Si gandeste-te, la 5 luni ar trebui sa isi dubleze greutatea de la nastere.
    Daca o tineti tot asa cu cresterea ponderala va depasi.
    Crestere mare.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Daca ia in greutate e foarte bine!Cum a zis si Georgi,la 5 luni trebuie sa-si dubleze greutatea de la nastere,nu e bine nici sa se dezvolte prea repede,am patit si eu sa-mi ia foarte mult in primele trei luni.Dr mi-a zis ca sunt predispusi la rahitism cei ce cresc prea repede.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si eu sunt de aceeasi parere...plus ca papa la interval prea scurt..2 ore..eu zic sa incerci sa-i dai la 3 ore..sa aiba timp stomacelul sa se odihneasca.

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    da la 2 ore e cam des...am citit undeva ca trebuie sa treaca macar 2 ore jumate ca se aiba timp stomacelul sa digere papa....
    cristina si al meu a luat mult in greutate in primele 3 luni, de la 2,5 kg cu cat l am nascut, acuma la 3 luni are 6200 grame...desi a inceput sa se mai pooleasca, in ultimele 2 sapt a luat 200 grame....

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Uau Ioana, ce bine a luat al tau. Bravo. Bine ca s-a mai potolit, ca altfel ... te rupe de spate :)

Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    multunesc de sfat.oricum nu am cum sa ilfortez,daca nu vrea ,nu vrea.pupici

Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    multumesc de sfaturi

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    multumesc georgi! sanatosi sa fie toti puiutii! eu ma bucur ca nu se cunoaste ca a fost prematurel.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari