Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    Cred ca de la vanturile astea ce bat aproape zilnic baietelului meu i s-a uscat foarte tare fata. Ce as putea folosii ? L-am dat cu lotiune pt. copii dar il ustura. Ce ma sfatuiti voi daca a-ti avut probleme.Va doresc tuturora PASTE FERICIT!

Floricica Nou Venita nicopet's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    44
    Buna, si bebelusul meu are obrajorii uscati, am incercat cu crema de galbenele si a dat rezultate, te sfatuiesc ca inainte de a iesi afara sa-i dai putin pe fata cu crema, poate fi si crema cu , care ii dai pe corp speciala pentru bebe, nu incerca cu creme de-ale tale contin alte prostii care nu-i fac bine bebelusului. Sanatate.

Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    Mersi de sfat o sa incerc , l-am dat cu unguent cu galbenele dar acela nu e bun pt. asa ceva si m-am oprit o sa incerc cu crema de galbenele poate ii e buna. Sanatate si voua si tuturor bebicilor si mamicilor.

ange-1975
    Guest
    BUNA MAMICI, ZILELE TRECUTE AM POSTAT ACEASTA INTREBARE PE UN ALT FORUM SI PINA AM PRIMIT RASPUNS ,AM TRECUT PE LA MEDIC SI FETITA MEA AVEA OBRAJORII ROSII SI F. USCATI SI MI-A ZIS SA-I DAU CU FLOUCINOLON SI A MERS BINE E DIN CAUZA APEI ,PT CA II SPALAM PE FATA ININTE DE A IESI SI CU VINTUL DE AFARA...[iepuras]

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    dar de ce fluocinolon....nu inteleg.....antimicotic ptr. fata uscata?????????????? asta e chiar culmea...atentie mare.....

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    scuze ...am fost cam transanta..dar nu m-am putut abtine....fluocinolonul e tare toxic pentru bebei......normal ca a trecut ca doar are si putin antiinflamator....dar sa recomanzi asa ceva cand exista si uleiul fiert pe baine maren cu acelasi efect....antiinflamatoarele administrate la bebei si copiilasi sunt raspunzatoare in marea majoritate a cazurilor de acneea acea oribila care apare la pubertate.....si care poate face mult rau pana la urma...si fizic si psihic......imi cer scuze inca o data...fiecare face cum crede de cuviinta.....

Floricica Nou Venita anadamian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2006
    Postari in forum
    43
    Fetita mea are 2 ani si trei luni, si chiar daca este mai maricica are si ea aceiasi tendinta de uscare a obrajorilor. Acest lucru nu este alceva decat o deshidratare a zonei respective datorita factorilor externi. Eu am remediat problema cu aplicari de bhepanten si atunci cand ii masez corpul dupa baie ii aplic si pe fata...iar dimineata dupa ce se spala pe fata iarasi ii aplic crema (Nivea baby). Atunci cand vad semne de uscare aplic unguentul Bhepanten.....este ceva mai scump dar este recomandat copiilor din primele zile de viata.

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Eu le dau cu bhepanten, dar si cu o crema pe baza de galbenele si propolis am avut rezultate!

ange-1975
    Guest
    MIE MI-A RECOMNDAT MEDICUL DE FAMILIE ACEST UNGUENT...A MERS UN TIMP...DAR ACUM FOLOSESC
    UN UNGUENT CU GALBENELE INAINTE DE A IESI AFARA SI E BINE

Floricica Nou Venita anc67's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2007
    Postari in forum
    2
    Dar daca e vorba de o avitaminoza? Si obrajii baietelului meu au portiuni de piele uscata. Se simte la pipait, nu se vad scuame sau pigmentatii rosietice. Poate tb tratat din interior...
    Exista crema pt ploaie si vant de la Sanosan pe care am folosit-o iarna, dar acum, vara, nu a mai dat rezultate.

Floricica Nou Venita roxanavlt's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    101
    Liliana pentru obrajorii uscati ai copilului incearca cu Atoderm o crema ce regenereaza si hidrateaza pielea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari