Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dana riza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2007
    Postari in forum
    18
    sunt mamica noua si nu stiu daca s-a mai discutat acest subiect. Linistitzi-ma sau alertati-ma...De multe ori puiutzul meu are cearcane la ochi,este blond la fata si se vede imediat...citeodata si culoare rozalie inspre rosu...nu stiu ce sa zic dar nu imi place cum arata si nu este de nesomn caci doarme....Mamicutzelor...spuneti-mi ce credeti...

Floricica Nou Venita leokris's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2007
    Postari in forum
    34
    buna,si puiutul meu avea cearcane la ochi si ne-a trimis dr.la analize avea anemie ,parerea mea e sa-i faci niste analize sa te lamuresti si sa fii linistita.Numai bine

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Dana, cum a spus si leokris, trebuie sa vezi ce-ti spune dr. bb
    sa auzim de bine!

Membru inregistrat la
    12.09.2007
    Postari in forum
    18
    Mersic pt raspunsuri.Miercuri dimineata trebuia sa fim la analize dar, marti i-am facut vaccinul de doi anisori (greseala si frica mea de vaccin),a facut febra toata noaptea si a doua zii de dimineata pina seara tirziu de nu mai stiam ce sa ii mai dau,nu a mincat nimic ,doar... a zacut.Eram terminata si de somn si de stres ...Luni de dimineata ne prezentam acolo cu siguranta.Abia astept rezultatul analizelor,nu mai am rabdare. Am sa va dau de stire ce este in neregula cu el (sa speram ca este totul ok). Va pupic pt raspunsul vostru si ...leokris sa iti fie sanatosi fecioreii[cavaler][cavaler] siogabi fetitza ta la fel sa fie sanatoasa caci asta este cel mai important...celelalte...mai la urma. Va pupic

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Cica se mai zice ca daca ai cearcane poate fi o afectiune renala. Asta la adulti e destul de valabil, dar la copii nu stiu.

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Si fata mea are cearcane, si pe langa anemie are si oxiuri, si acestia cauzeaza anemia si cearcanele. Se scapa f greu de ei, si atata timp cat se joaca la nisip si baga jucari in gura nu avem nici-o sansa sa scapam de ei. Sunt satula si de tratamente medicamentoase si naturiste, astept sa creasca si sa inteleaga ca microbi sunt periculosi si nu avem voie sa bagam obiecte in gura.
    Sanatate maxima va doresc

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Dana, ce-ai mai facut?

Membru inregistrat la
    12.09.2007
    Postari in forum
    18
    OKI DOKI...Acum o jumatate de ora am luat analizele...Copro a iesit negativ deci am scapat de oxiuri sau viermisori,usoara anemie,glicemia este de 69 mg% si normala este intre 60-110,VSH-viteza de separare a hematiilor 15 si ar trebui sa fie mai mica de 10, in rest toate sunt normale...M-am facut eu desteapta si am intrat pe net sa vad ce este hipocromia,VSH,care sunt valorile normale la ele si la toate si deci am putut sa ma linistesc caci am putut sa inteleg ce sunt fiecare si cum ar trebuii sa fie...Avem mai multisor zahar decit ar trebui..nu mult dar...cit sa il mai tai de la portie. Stiu ca lui alex nu o sa ii placa deloc deloc dar nu am ce ii face... M-am linistit. A...si vsh-ul anuntza ca este o infectie in corp (si asta tot de pe la medici adunata) si cred ca este adevarat pt ca de un timp nu mai scapam de tuse si nas curgator...cu toate medicamentele pediatrei. Miine o sa ne ducem la ea sa citeasca analizele si sa vedem poate ne da vreun tratament ceva...De aceea nu am mai scris pt ca nu am avut rezultatul si am fost si ocupata.O pozna de-a lui alex: ieri in timp ce eram in baie, alex a venit sa ma ia de minasa imi arate ce a facut el. M-a dus la frigider si cind l-am deschis sa cad jos nu alta.Toti pantofiorii lui si sandalutzele erau frumos aranjate pe unde a gasit loc in rafturi.Ba vreo patru pantofiori erau pusi in strecuratoarea de spaghete.Cind am inchis usa la frigider m-am intors cu capul sa nu ma vada si m-a bufnit risul.Bine ca nu mi-a pus in cratitzele cu mincare...Sper ca v-am inveselit putzinel. Va pupic pe toate si mersic mult Ogabi caci te-ai interesat.Pupici pupici pt voi si pt pitici....

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    da, asa este Dana m-am distrat de nazbatiile lui Alex!
    Te miri ce le trece prin cap!
    Pupici la amandoi si sa auzim de bine!

Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Dana, Cat timp are?

cristina elena
    Guest
    Ma gandesc eu dupa nazbatia ce-a facut-o ca are peste 4 anisori.
    Si noi la 6 ani tot asa cu cearcane suntem. Si am facut analize peste analize si nu ne-au iesit viermisori dar sunt sigura ca are pentru ca altfel de unde lipsa poftei de mancare si cearcanele? De la paraziti intestinali normal
    Cearcanele se mai fac si din anemie si alte lipsuri la vitamine, asa mi-a spus doctorita.
    Sanatate Dana baiatului tau, sunteti totusi bine in urma analizelor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari