Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita toamna42's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    8
    BUNA ZIUA,

In primul rand sa ma prezint, ma cheama Ida si sunt bunicuta unei fetite de 2 ani si 10 luni.

Apelez la acest site pt ca nu stiu cum sa mai fac, nepotica mea este f stresata,se trezeste noaptea toata transpirata,plange si imediat dupa vomita!!!

oare ce sa fie???

Cum asi putea sa o ajut pe fiica mea sa o poata linisti pe nepotica???

la dr am fost,dar.....

cristina elena
    Guest
    E posibil sa fie si o reactie a ei la ceea ce se intampla cu ea peste zi. Merge la cresa? Se uita la tv la emisiuni cu violenta sau chiar la desene animate de acest gen?
    E tot timpul asa sau doar acum?
    Daca e doar ceva de moment singura solutie e medicul, daca e de lunga durata trebuie urmarita peste zi cu ce "vine in contact". Adica ce face, cu ce se joaca, daca vizioneaza diverse la tv, etc.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Un medic bun poate diagnostica astfel de manifestari.Pot fi multe cauze.

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    tot medicul este solutia aas cum au spus si fetele,recomand ca inaiante de culcare sa nu fie prea solicitata,tv sau tot felul de jocuri
    E bine sa i se spuna povesti sau o muzica relaxanta

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    8
    va multumesc pt raspunsuri,am fost la dr pediatru dar el zice ca o data cu timpul va trece.insa eu va spun ca nu mi se prea pare un lucru normal.
    de exemplu astazi am fost cu fetita la plimbare si i-am cumparat afara pufuleti,a mancat si sa murdarit toata pe gurita,am dat sa o sterg si sia facut imediat urat si a varsat.
    isi face urat cam de la orice,de multe ori si daca vede mancarea ii se face rau!
    exista vreun remediu pe care l-as putea apica eu acasa?

cristina elena
    Guest
    Treaba cu raul nu e normala deloc. La aceasta problema numai medicul se poate decide.
    Al meu baiat vomita la orice mancare cand are rosu in gat.

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    8
    cu medicul cam degeaba vorbim,
    poate imi puteti spune daca este vreun dr care se ocupa de asa ceva,
    adica cum se numeste,specialitatea lui!

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    8
    si inca ceva!!!!!
    cum am putea sa ii schimbam comportamentul?
    de cele mai multe ori spune ca daca nu ii dam ceva spune ca vomita!
    de exemplu "buni vreau apa ma doare burtica!!!!!" daca nu ii dau zice ca vomita!

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Ei...inseamna ca ea o mai face si cu intentie...pt. ca v-a vazut pe voi ca va speriati...si atunci profita de situatie ca sa va determine sa-i satisfaceti cererile...

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    8
    buna dimineata!
    ieri am omis sa va spun ceva!
    fiica mea este insarcinata in 8 luni si de cand a ramas gravida este foarte nervoasa!
    intotdeauna cand se inerveaza se razbuna pe nepotica mea(fetita ei)dar fara sa vrea! o iubeste enorm dar....
    Credeti ca si asta ar fi o problema? inlegatura cu varsaturile?
    asa sa riposteze ea?
    nu vi-am spus in ce fel se razbuna pe ea!!!!
    zbiara pe ea,urla,o mai si bate(cate o palma la fundulet),
    dupa fiecare cearta fiica mea regreta dar.....
    cum asi putea sa o ajut?
    sa fie doar o perioada pana naste?
    cum asi putea sa le schimb comportamentul?

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    pana sa ajung la ultimul mesaj am vrut sa va intreb daca mama fetitei nu este gravida?
    da deci este posibil sa fie de la asta si probabil in subconstientul ei este putin speriata ce se va intampla cu ea cand va veni bebe mama trebuie sa stea mai mult cu ea si sa-i explice ca oricum o sa o iubeasca si pe ea la fel chiar daca vine bb
    eu asa cred ca vrea cumva sa atraga atentie si atunci reuseste doar facanduse ca este bolnava si trebuie avut mare grija ca copilasii in generel sunt foarte sensibili

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari