Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata micki's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    Fetita mea ((un an si doua saptamani) transpira mult noaptea.In decursul unei nopti o schimb de 2 ori...am incercat de toate...dormitul fara paturica...am lasat centrala mai incet(in jur de 20 grade)...rezultatul e acelasi...nu stiu ce sa fac.

se mai confrunta cineva cu aceeasi problema?

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    saptamana trecuta pediatra ne-a spus ca nu e bine ca un copil mic sa transpire atat de mult si de aceea ar fi bine sa-i facem niste analize

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    vrea sa-i analizeze sudoarea sa vada ce pierde cand transpira,dar vrea sa-i faca si o analiza la sange

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    s-ar putea ca fetita ta sa aiba lipsa de calciu. am auzit mai multe cazuri. cand au inceput sa ia calciu, copiii nu au mai transpirat. si nepotul meu cam transpira si doarme nu mai dezvelit, il imbraca mai gros;din cate stiu si el are ceva carente. dar am auzit si la altii!

Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    sunt curioasa ce iese la analize, dar parca pot sa pun pariu ca are lipsa de calciu!

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Asa este!E bine totusi sa-i faci niste analize ca sa stai linistita sau sa mergi la alt medic!Ce eleganta e cu margeluse!O scumpa!!!

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    eu cu analiza la sange nu prea sunt de acord...zic ca e prea mica pt asa ceva
    A mai facut cineva analize la sange unui copil asa mic?...astept parerile voastre
    Multumesc

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    pai cand era mica mi-au spus ca a avut prea mult calciu in burtica...ca iau iesit dintii prea repede...la 1 an are 12 dinti!

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Nu cred ca este nevoie neeaparat de analize la sange,decat locale,la subrat.

Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    poate sa-i ia si din deget. nu e grav! nepotu-meu are o gramada de dinti in gura si tot are carente de calciu! nu stiuc e sa zic!

Membru inregistrat la
    07.11.2006
    Postari in forum
    1.951
    nu stiam ca se poate lua sange si din degetel...dar ajunge pt analize?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari