Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita chrisana's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2006
    Postari in forum
    4
    de doua saptamani fetita me are ochii rosii. Am fost cu ea la medic si mi s-a spus ca are conjunctivita. Mi s-a recomandat picaturi TOBREX administrate pe parcursul zilei cate4. Am urmat tratamentu dar mai rau s-a agravat decat sa se vindece. Cunoasteti un tratament naturist, ceva care sa ajute.Astept parerile voastre.

Floricica Nou Venita mihaela80's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.06.2007
    Postari in forum
    11
    buna si baietelul meu a avut conjunctivita, si medicul mi a dat TOBREX,si KANAMICINA unguent si ia trecut in 7 zile
    scuze sunt Mihaela si baietelul meu e Robert si are 1 an si 11 luni

Floricica Avansata ana-alexandru's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.925
    buna,eu chiar ieri am luat de la farmacia naturista NETTACIN pt conjunctivita ,i-am dat ieri si azi vad ca e totul ok
    pupici si multa sanatate

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Ochii rosii sunt toata ziua asa? Si copilul meu se plinge citeosata ca il dor ochii, in special unul, si am fsot la oftalmolog si mi-a spus ca nu stie ce are. Si mi-a dat ceva picaturi, asa de "flori de mar". Precizzez, baietelului meu ii sunt mai rosii ochii spre seara.
    Ce sa fac?
    Poate incerc si eu nettacin asta.

Floricica Cu Vechime monica76's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Si fetita mea a facut o forma foarte urata de conjunctivita. Nu se incadreaza in varsta, este sugar, are 5 zile. O tratez cu antibiotic Okacin deoarece la analize acesta a iesit a avea efect asupra infectiei ei. Am ajuns la oftalmolog deoarece pediatrul nu mai vazuse o forma asa de grava. Ii administrez aceste picaturi de 28 de ore si se vede diferenta, a inceput sa deschida ochiul. Nu a putut deschide ochiul micuta o zi intreaga. Sper sa-i treaca in 2 zile, definitiv. Sanatate multa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari