Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dana_daniela78's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Ar trebui sa-mi vina cm pe 15.06 ,dar aseara am avut o sangerare deschisa la culoare care s-a oprit acum desi am crampe;iau utrogestan de 10 zile,eu am cm regulat,oare ce se intampla,nu pot da de dr mea si sunt disperata;ce e cu sangerarea asta,e cm sau altceva?temperatura o am 37.2,ma simt obosita si sunt disperata,va rog sa ma lamuriti fetelor

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Ce sa iti zic...Sigura nu pot fi dar stiu ca in general cand se fecundeaza ovulul poti avea o sangerare...deci nu e exclus sa fie si sarcina.Oricum mai asteapta sa vezi daca iti intarzie,si dupa fa-ti un test.Ti-as propune unul de sange ca este mai sigur.Temperatura bazala atunci cand scade adica mai mica de 37 corpul se pregateste pt CM.Iar atunci cand este mai mare de 37 ori este sarcina ori esti la ovulatie(ceea ce dupa date nu cred sa fie cazul).Cel mai bine dupa cum am mai spus este sa mai astepti putin si cand vei putea sa iei legatura cu doctorul tau.Eu iti doresc sa fie cu ochisori,daca asta iti doresti si tu...daca nu sa fie o simpla dereglare hormonala...

Floricica Nou Venita aly25's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2007
    Postari in forum
    214
    scuze....te contrazic un pic.
    sangerarea poate aparea atunci cand se implanteaza ovulul fecundat in uter, nu la fecundare.

Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Multumesc fetelor,asa spune si doctora mea,insa vad ca azi am o pata maronie,nu stiu ce sa cred,e adevarat pata e f mica insa mie mi-e teama ca s-ar putea sa nu fiu gravida,imi doresc asa mult un bb;poate e de la utrogestan...mai am o sperantza.Sunt f stresata si plang din orice;sper ca vineri sa nu vina cm...si sa fie cu ochisori.Daca si voi ati trecut prin ce trec eu va rog sa ma tineti la curent,va pup

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    In fiecare luna am trecut prin asta, si la 11 luni de incercari a fost cu noroc! Totul e sa nu fii asa impatimita, sa nu te descurajezi si sa fiti (si tu si partenerul) relaxati. Mie in perioada de incercari dr. mi-a zis sa facem mult sex de placere, nu de nevoie....

Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Buna fetelor,daca duminica m-am speriat cand m-am trezit cu pata de sange,crezand ca s-a mplantat ovulul fecundat in uter,deja acum nu stiu ce sa mai cred...Aseara,dupa contact m-am trezit iar cu o pata,mica e adevarat,dar nu stiu ce sa mai cred.Sunt disperata,n-am patit asa ceva niciodata ...Ce pot sa fac?Doctora e f ocupata,iar eu chiar consider ca trebuie facut ceva,dar nu stiu ce....

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Du-te la o clinica particulara, vezi unde-ti poti face programare mai repede. Din ce stiu eu, la medicover se lucreaza pana si sambata, asa ca incearca sa mergi la dr....

Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Acum mi-am facut un test si desi cm trebuie sa vina vineri,15.06,mi-a aparut si a 2-a liniuta;e usor vizibila dar exista;am sunat-o pe dr si m-a programat maine...

Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    te pup,abia astept sa-mi confirme doctora....sper sa ma abtin pana maine sa nu suflu o vb sotului meu...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari